sanalbasin.com üyesidir

AZERBAYCAN’A ERMENİ SALDIRISI ERMENİ SINIRINDA KINANDI

09 Nisan 2016
0 Haber Yorum

Türkiye Azerbaycan Dostluk dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan evi tarafından Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptıkları saldırılar bir Mitingle kınandı..
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Türkiye Azerbaycan Dostluk dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan evi tarafından Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptıkları saldırılar bir Mitingle  kınandı..

            Alican sınır kapısında düzenlenen miting saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ehlibeyt Alimler Derneği hocası Cemal Pozan şehitler için Kuran-ı Kerim okudu.Veli Beder dua etti.

             Türkiye Azerbaycan sınırı olan Alican sınır kapısında düzenlenen mitingde konuşan  Türkiye Azerbaycan Dostluk dernekleri Federasyonu  Genel Başkan yardımcısı Serdar Ünsal:”Yüreği Türkiye Azerbaycan sevdasıyla dolu olan vatan millet bayrak uğruna canını seve seve vermeye hazır olan Iğdırlıları sevgi ile selamlıyorum. Türkiye Ermenistan sınırından başta Ermenistan,Ağa babası Rusya ve Avrupa birliğine sesleniyorum. Azerbaycan Yalnız değildir. Türk devleti, Türk milleti Azerbaycan’ın yanındadır. Azerbaycan içinde savaşmaya hazırız. Ermeniler saldırgan tutumunu sürdürüyor. Ateşkesi bozuyor.1992 yılında masum silahsız Azerbaycan Türkü’nü Rusların desteği ile katleden Ermeniler, yine saldırmışlar fakat Kafkasların parlayan yıldız olan Azerbaycan’dan gereken dersi almı8şlardir. Güçlü bir orduya sahip olan Azerbaycan ordusu işgal edilen bir kısım toprakları geri almıştır. Azerbaycan bayrağını dalgalandırmıştır. Ermeniler soykırımcı bir millettir. Bunu biz 1915-1920 yılları arasında Anadolu’da, Azerbaycan’da görmemiz mümkündür. Bugünde Ermenilerin torunları 1992 yılında Hocalı’da soykırım yapmıştır. Ermenilerin yaptıklarını asla unutmayacağız. İşgal edilen topraklarda Azerbaycan bayrağını dalgalandıracağız. O gün yakındır. Türkiye ve Azerbaycan’da ki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.

            TAD Iğdır şubesi başkan yardımcısı Tan Demirkaya’da yaptığı konuşmada Ermenileri saldırgan bir millet olduğuna vurgu yaparak, Azerbaycan’ın düşmanı bizim düşmanımızdır.Ermeniler Ağrı Dağı’nı alma peşindeler. Ağrı Dağından bir taş bile vermeyiz. Bugünkü Erivan  Türk yurdu İrevan hanlığıydı. Bir gün gelecek yine bizim olacaktır. Ermenilere Azerbaycan ordusu gereken dersi vermiştir ve verecektir “

            Programa Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel  Babal,Uluslar arası Azerbaycan Medeniyet Dil Tarih Kültür medeniyet merkesi başkanı ve TADDEF genel başkan yardımcısı  Seyfettin Ayakyay, Aralık Belediye başkanı Bayram Teksay,Karakoyunlu Belediye başkanı Kurban Kaya,Ticaret ve sanayi odası başkanı Kamil Arslan,Iğdırlı Kıbrıs gazileri derneği Başkanı İsmet Tağal,Kafkas Çeçen Derneği başkanı Muharrem Çeçen,Şehit ve Gazi aileleri Derneği başkanı yardımcısı Kamber Güzelkaya,Kamusen başkanı Ali Arslan , ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

            Mitingde sık sık Ermenistan şaşırma,  sabrımız taşırma,Katil Sarkiyan döktüğün kanın hesabını vereceksin,Karabağ Türk’ündür Türk kalacaktır.Biz Türk’üz Azerbaycan için ölürüz.Karabağa savaşmak için gitmek  istiyoruz,Katil Ermenistan-katil Sarkisyan,Biz iki devlet bir milletiz.Azerbaycan’ın sevinci ,sevincimiz acısı acımızdır” sloganları atılarak dövizler ve Türkiye Azerbaycan bayrakları taşındı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber