sanalbasin.com üyesidir

ARÜ’den kan bağışına büyük destek

05 Aralık 2012
0 Haber Yorum

ARÜ’den kan bağışına büyük destek
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
Sürekli ve güvenli kan temini konusunda çalışmalarını büyük bir hız ve titizlikle sürdüren Türk Kızılayı’na Ardahan Üniversitesi’nin desteği devam ediyor.
 
Ardahan Üniversitesi (ARÜ) öğrencileri ile akademik ve idari personeli, Türk Kızılay’ı tarafından “Tüm Dünyayı Değil Ama Bir Hayatı Kurtarabilirsiniz” sloganıyla, 22 Kasım - 04 Aralık tarihleri arasında ARÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenmekte olan ‘Kan Bağışı’ kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. Bilindiği üzere Ardahan Üniversitesi geçtiğimiz yıl Türk Kızılay’ı tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında en çok kan veren üniversite olarak Türkiye birincisi olmuştu.
 
Ardahan Türk Kızılay’ı görevlisi Filiz Selçuk, üniversite öğrencilerine gönüllü kan bağışı bilincini aşılamayı hedefleyen kampanyaya ARÜ öğrencilerinin ilgisinin oldukça yoğun olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıl Türkiye çapında bütün üniversitelerde düzenlenen kan bağışı kampanyasında birinci olan Ardahan Üniversitesi’nin bu sene de birinci olacağına inandığını söyleyen Selçuk, öğrencilerin büyük duyarlılık gösterdiğinin altını çizdi.
 
Kızılay tarafından öğrencilere sınıflarda verilen derslerle kan bağışı bilincinin aşılandığını bildiren Selçuk şunları söyledi: “Öğrencilerin kan bağışına olan ilgisini Ardahan halkından da bekliyoruz. Kan bağışı vicdani bir görevdir, vatan borcudur. Elde edilen bu kanlar yine Ardahan halkı için toplanıyor. Bu nedenle başta Ardahan halkı olmak üzere tüm halkımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.”
 
KIZILAY ÇALIŞTAYINA BİR TEMSİLCİ DE ARÜ’DEN
Kampanya kapsamında her yıl Çalıştaylar düzenlediklerini ifade eden Selçuk, “Hedef 25” programı ile çeşitli üniversitelerde okuyan 100 öğrenciye kan bağışına yönelik eğitimler verilmekte olduğunu söyledi. Bu çerçevede bu sene Antalya’da gerçekleşecek olan Çalıştay’a Ardahan Üniversitesi’ni temsilen İktisat Fakültesi öğrencisi Kemal Erdoğan’ın katılacağını ifade eden Filiz Selçuk, bütün öğrencilerden de aynı ilgiyi beklediklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber