sanalbasin.com üyesidir

ARÜ’den TUDOK Kongresine yoğun katılım

12 Eylül 2012
0 Haber Yorum

ARÜ’den TUDOK Kongresine yoğun katılım
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
İstanbul Kültür Üniversitesi IV. Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Kongresi (TUDOK 2012) 27-28 Ağustos’ta yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 50 üniversiteden gelen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. İki gün süren kongreye en yoğun katılım; üç doktora, bir yüksek lisans ve iki lisans öğrencisi olmak üzere toplam 6 öğrencisiyle Ardahan Üniversitesi’nden geldi.
 
80 sözlü sunum, 46 poster bildiri sunumu yapılan kongreye yazılı ve görsel basın da büyük ilgi gösterdi. Hürriyet gazetesinin usta yazarlarından Doğan Hızlan “Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Kongresi Bugün İKÜ’de Başlıyor” başlıklı köşe yazısında; TUDOK’a katılan üniversitemiz araştırma görevlilerinden Arif Özgen ve Yavuz Sinan Ulu’nun sunumlarını övgüyle kaleme alarak üniversitemiz akademisyenlerine bu sunumlarını kitap haline getirmeleri önerisinde bulundu. 
 
Kongrede Ardahan Üniversitesi araştırma görevlisi ve doktora öğrencilerinden; Samet Azap “Metin Çözümlemelerinde Yeni Bir Yöntem Arketipsel Çözümleme ve Dişi Kurdun Rüyaları Romanının Arketipsel Yöntemle Çözümlenmesi”, Arif Özgen “İletişimsizliğin Somut Görüngüsü ve Birey: Murathan Mungan’ın Kibrit Çöpleri, Yavuz Sinan Ulu: “Adalet Ağaoğlu’nun Çatıdaki Çatlak Adlı Oyununun Yapısalcılık Işığında Tahlili”, Yeliz Akar “Kassandra Damgası Romanında Bırakılmışlık Sendromu” isimli sözlü sunumlarıyla katılırken; yüksek lisans öğrencisi Sevda Geçen, “Ferit Edgü’nün Annem ve Ben Adlı Küçürek Öyküsünün Tematik Açıdan İncelenmesi” adlı bildirisi, lisans öğrencilerinden Çiğdem Çapkurt “Kars ve Civarında Alıç”, Gamze Uğur ise “Kars ve Ardahan Yöresinde Dulavrat Otu” adlı poster bildirileriyle katıldılar.
 
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİN BİLDİRİLERİ BÜYÜK BİR İLGİYLE KARŞILANDI
Kongrede oturum başkanlıkları ise; Prof. Dr. İskender Pala, Prof. Dr. Hayati Develi, Prof. Dr. İsa Kocakaplan, Prof. Dr. Mustafa Öner, Prof. Dr. Emel Kefeli, Prof. Dr. Vahit Türk, Prof. Dr. Mehmet Aça, Prof. Dr. Birol Emil, Prof. Dr. Durali Yılmaz, Prof. Dr. Şeyma Güngör ve Prof. Dr. Zehra Toska gibi çok sayıda alanında tanınmış akademisyen tarafından yapıldı.
 
Sempozyumun kapanış oturumu değerlendirmelerinde, konuşan İKÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı ve Sempozyum Düzenleme Koordinatörü Prof. Dr. Ömür Ceylan, dördüncüsü yapılan TUDOK 2012’nin verimli geçtiğini ve 600 başvuru arasından seçilen bildirilerin daha doyurucu nitelikte olduğunu belirterek sempozyuma katılan genç bilim insanlarına ve oturum başkanları ile sempozyumun başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber