sanalbasin.com üyesidir

ARÜ’de kayıtlar tüm hızıyla devam ediyor

03 Eylül 2013
0 Haber Yorum

ARÜ’de kayıtlar tüm hızıyla devam ediyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Yeni eğitim-öğretim sezonuna bu yıl tarihi yeniliklerle girecek olan Ardahan Üniversitesi’nde kayıt heyecanı sürüyor. Türkiye’nin dört bir tarafından Ardahan’a gelen öğrenciler, Ardahan Üniversitesi Türkçe Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) binasına akın etmeye devam ediyor. 02-06 Ekim 2013 tarihleri arasını kapsayan kayıtlara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Öte yandan kayıt yerinde görevli ARÜ personelinin koordineli çalışması sayesinde, öğrencilerin kayıt işlemleri kısa sürede kolayca gerçekleştiriliyor.
REKTÖR PROF. DR. KORKMAZ’DAN ARÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE MÜJDE
Konuyla ilgili açıklama yapan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, ARÜ’nün bu yıl ki öğrenci doluluk oranının yüzde 90’a yaklaştığını ve öğrenci sayılarının her yıl arttığını belirterek, “Şu an bizim yaklaşık 4 bine yakın öğrenci mevcudumuz ve 400 akademik kadromuz var. Bu beş yıllık geçmişi olan bir üniversite için çok önemli bir rakamdır” diye konuştu. ARÜ’nün hızla gelişen bir üniversite olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Korkmaz, “Ardahan Üniversitesi bu sene 5. Yılını kutluyor. İnşallah bu yılki eğitim öğretim yılımıza üniversitemizin Çamlıçatak Kampüsü’nde başlayacağız. Kampüsümüz, Ardahan’ın merkezine 3,5 km mesafede, 3 tarafı ormanla çevrili, su kaynakları olan ve temiz havası, sağlam zeminli, çiçeklerin içinde bir yerdir. Yeni yerleşkemiz gerçekten Türkiye’nin en güzel kampüslerinden biri olmaya adaydır. Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizi yeni kampüsümüzde karşılayacağız.” diyerek, ARÜ’nün modern çehresiyle dikkat çeken yepyeni yerleşkesiyle bu yıl ki eğitim ve öğretim sezonuna daha farklı bir giriş yapacağına işaret etti.
ARÜ’DEN ÖĞRENCİLER İÇİN TÜRKİYE’DE BİR İLK
Kayıt işlemleri ve öğrenci sayıları hakkında bilgi veren Ardahan Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkan Vekili Evrin Yıldız ise, “Öğrenci kayıtları büyük bir heyecanla sürüyor. İlk tercihlerde üniversitemize 1.122 öğrenci yerleşti. İlk günler olmasına rağmen kayıtlarda büyük bir yoğunluk var.” diyerek, ARÜ’deki kayıtlara bu yıl da büyük ilgi gösterildiğini dile getirdi. Öğrencilerin mağdur olmaması ve kayıt işlemlerinin kısa bir sürede gerçekleştirilmesi için ARÜ personelinin koordineli bir şekilde çalıştığını vurgulayan Yıldız, “Öğrenci kaydını oluyor ve öğrenciye kimliğini de veriyoruz. Bu konuda birkaç senedir bir ilki gerçekleştiriyoruz, öğrenciye kayıt esnasında hemen öğrenci kimliğini teslim ediyoruz.” diyerek, ARÜ’nün Türkiye’de bir ilke sahne olduğunu da hatırlattı.
ARÜ’YE GELEN ÖĞRENCİLERDEN YENİ YERLEŞKEYE TAM NOT
Türkiye’nin dört bir tarafından Ardahan’a gelen ve yeni bir hayata ilk adımlarını atan öğrenciler ise ARÜ’yü bilinçli bir şekilde tercih ettiklerini ve Çamlıçatak Mevkii’ndeki yeni yerleşkeyi çok beğendiklerini belirtti. Karabük’ten Ardahan’a gelen ve Ardahan Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü’ne kayıt yaptıran öğrenci Betül Daş, “Ben bu bölüme severek geldim. Uzaklığı pek önemsemedim. Gelmeden önce internette araştırma yaptım, yeni kampüsü gördüm. Benim için iyi olacağını düşünüyorum.” diyerek, ARÜ’yle ilgili duygularını özetledi. ARÜ Gıda Mühendisliği bölümüne yerleşen ve Karaman’dan gelen öğrenci Mustafa Kocaman da, “Ardahan Üniversitesi beklediğimden iyi bir üniversite… Güzel bir yerleşkesi var… Ardahan’da güzel bir yer… Ardahan’da yaşayan halk da gayet sıcakkanlı…” sözleriyle, Ardahan ve ARÜ’yle ilgili memnuniyetini vurguladı.
ARÜ’DE ÖĞRENCİ VE VELİLERE DÖRT DÖRTLÜK HİZMET
TÖMER binası ve bahçesinde yapılan kayıtlarda, gelen öğrencileri ve velileri alana girişte danışma görevlileri karşılıyor. Öğrenciler kayıt yaptıracakları yere yönlendirilirken, veliler ise dinlenmeleri için hazırlanan masaların olduğu bölümde ağırlanıyor. Kayıt işlemleri sırasında görevli personelin yanı sıra Ardahan Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkan Vekili Evrin Yıldız ve Ardahan Üniversitesi akademisyenleri de öğrencilere yardımcı oluyor. Ayrıca kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilere Ardahan ve ARÜ’yü tanıtan çeşitli basılı ve görsel materyaller de sunuluyor. Diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Ardahan Yurt Müdürlüğü yetkilileri TÖMER bahçesinde kurdukları stantlarda öğrencileri yurtlarla ilgili bilgilendiriyor.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber