sanalbasin.com üyesidir

ARÜ’de 3. Bahar Şenliği coşkusu

06 Haziran 2012
0 Haber Yorum

ARÜ’de 3. Bahar Şenliği coşkusu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

ARÜ’de 3. Bahar Şenliği coşkusu
 
Ardahan Üniversitesi (ARÜ) 3. bahar şenliğini, Sosyal ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yerleşke alanında 31 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdi.
 
“Bal gibi şenlik” sloganıyla düzenlenen 3. bahar şenliği, çeşitli dallarda yapılan spor karşılaşmalarının final mücadeleleriyle başladı. Satranç, bilek güreşi ve bal koşusunda birincilerinin belli olmasının ardından açılan stantlar ve şenlik alanında gün boyu süren DJ konserleri öğrencileri coşturdu. Bölge ülkelerinden gelen öğrencilerin Türk motiflerini içiren Türkmen Halk oyunlarını sergilemesi bahar şenliğine renk kattı. Şenlik, akşam saatlerinde sahne alan Avrasya Türkmen Halk Oyunları Ekibi’nin Küşt - Depdi, Nar Ağacı, Ayterek-Günterek, Bahar Dansı ve Kiraz Dansı gösterileri ile devam etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan Avrasya Türkmen Halk Oyunları Ekibi’ne sergiledikleri oyunlar dolayısıyla hediyelerini sunarak teşekkürlerini bildirdi.
 
ŞENLİK ALANINDA LATİN RÜZGARI
Uluslararası dans yarışmalarında Latin danslarında birincilikleri olan Nursen Özhan ve Özgün Doğan’ın gösterileri ise şenlik alanında Latin rüzgarı estirdi. Özhan ve Doğan çifti, Tango, Vals, Samba, ChaCha, Ramba ve Cayo danslarıyla katılımcılardan büyük alkış topladı. Dans gösterilerinin ardından Rektör Korkmaz Yunanistan’da iki kez birincilik ödülü alan Latin Dans Ekibi’ne katılımlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.
 
GRUP MİNK COŞTURDU
Şenliğin ilk gününde sahne alan Grup Mink Türkçe Pop ve Rock şarkıları ile öğrencileri coşturdu. Akşam saatlerinde başlayan konser, serin havaya rağmen gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Gecenin sonunda Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cafer Eken Grup Mink üyelerine katılımları dolayısıyla teşekkür ederek çeşitli hediyeler sundu. Gece, Grup Mink’in ardından sahne alan DJ Adem Kısakol’un etkileyici performansıyla sona erdi.
 
Bahar Şenliği’nin ikinci günü çeşitli etkinliklerle devam etti. Ardahan ilçelerine özgü halk oyunları yarışmaları, elma yeme, yumurta taşıma gibi eğlenceli oyunlarla devam eden şenlik ARÜ Müzik Topluluğu’nun sahneyi alması ile yerini türkülere ve halaylara bıraktı. Ardahan Üniversitesi’nin düzenlediği 3. Bahar Şenliği, ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmeliğini yaptığı “Bir Zamanlar Anadolu’da” isimli filmin gösterimi ile son buldu.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber