sanalbasin.com üyesidir

ARÜ BESYO öğrencilerinden toplum yararına faaliyet

04 Aralık 2015
0 Haber Yorum

ARÜ BESYO öğrencilerinden toplum yararına faaliyet
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında 2015-2016 eğitim-öğretim yılı güz döneminde kendi oluşturdukları çeşitli projeleri hayata geçirdi. Öğrenciler çevre temizliği, yabani hayvanlara yiyecek bırakma, ecza dolabı kurma ve bardakta çorba dağıtma gibi bir takım faaliyetlerde bulundu.

ARÜ’lü Öğrencilerden Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ders sorumlusu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Talha Murathan, bu tür aktivitelerle öğrencilerde toplumsal duyarlılık, farkındalık ve sorumluluk bilinci oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, “İşbirliği kültürünü geliştirerek evrensel ve sosyal değerleri buluşturma, toplumsal dayanışmaya katkı sağlama, öğrencilerimizin etkili iletişim ve öz değerlendirme becerilerini destekleyerek girişimci niteliklerini ön plana çıkarmayı hedefliyoruz.” diye konuştu. Öğrenci faaliyetlerinin dönem sonuna kadar devam edeceğini hatırlatan Yrd. Doç. Dr. Murathan, “Öğrencilerimiz şehit ailelerini ziyaret edecekler. Öte yandan evlerde mevcut olup kullanılmayan ve son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlar toplanarak yardıma muhtaç köylerdeki sağlık ocaklarına ulaştırılacaktır.” dedi.

Eğitim-öğretim dönemi başından itibaren öğrenciler “Kampüs Alanını Temizleme”, “Üniversitemiz Kapalı Spor Salonunda Ecza Dolabı Hazırlama”, “Doğadaki Hayvanlara Yiyecek Bırakma” ve “Bardakta Çorba Günü” gibi etkinliklere imza attı.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*




(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket



Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber