sanalbasin.com üyesidir

ARPAÇAY BELEDİYESİ’NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENDİRİLDİ

11 Nisan 2016
0 Haber Yorum

Arpaçay Belediyesi’nin araç filosu, 2 kepçe, 2 damperli kamyon, 1 kanal açıcı, 1 vidanjör, 1 süpürme aracı, 1 Otobüs, 1 itfaiye, 2 cenaze, 1 traktör, 1 binek ve 1’de makam aracı olmak üzere toplam 13 araç ile güçlendirildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Tacettin DURMUŞ / ARPAÇAY 

Arpaçay Belediyesi’nin araç filosu, 2 kepçe, 2 damperli kamyon, 1 kanal açıcı, 1 vidanjör, 1 süpürme aracı, 1 Otobüs, 1 itfaiye, 2 cenaze, 1 traktör, 1 binek ve 1’de makam aracı olmak üzere toplam 13 araç ile güçlendirildi.

13 araçtan bazıları, Erzurum Büyük Şehir Belediyesi’nin destekleriyle Erzurum’da tamir edilerek daha etkin ve çalışır hale getirildi.

Yeni alınan araçlar ve tamiratları yapılan araçların hizmete sokulması nedeniyle ilçe meydanında tören düzenlendi. Düzenlenen törene Kars Valisi Günay Özdemir, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çitil, Arpaçay Kaymakamı Lokman Önder, Belediye Başkanın Erçetin Altay, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Doğan, ilçe belediye başkanları ve ilçe halkı katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından törene katılan protokol mensupları, açılış kurdelesini kesti ve ardından da araçlar hizmete sokuldu.

BAŞKAN ERÇETİN ALTAY: AMACIMIZ, İLÇE HALKINA EN İYİ HİZMETİ VERMEKTİR

Törende açılış konuşması yapan Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, desteklerinden dolayı Vali Günay Özdemir, milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey ve Erzurum Büyük Şehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür etti.

Göreve geldiğin günden bu zamana kadar en önemli işlerinin Arpaçay’ı hak ettiği yer getirmek olduğunu söyleyen Altay, geçmiş dönemde görev yapan belediye başkanlarına emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Belediye yönetimini devraldıklarında çok zor şartlarda göreve başladıklarını da belirten Altay: “İl, ilçe teşkilatlarımız ve milletvekillerimizin bize verdiği güç ve destekle zorlukların üzerinden geldik. Bu destek ve belediye çalışanlarımızla halkımıza daha iyi hizmet vermeye devam edeceğiz. Milletvekillerimiz ve ilgili kurumlarımızın desteği ile yıllardan beridir stabilize olan Medet Alibeyoğlu Caddesini ilçe halkına layık bir hale getirdik. İlçemize giriş yolu da yine milletvekillerinizin desteği ile yapılacak. Sayın Valimizin bilgisi dahilinde ilçe merkezinde bisiklet yolunu da yaptık ve bisiklet içinde Valimizin desteğini bekliyoruz. Vekillerimizin desteği ile ilçeye aktarılana kaynakla yollarımızı yaptık. Erzurum Büyük Şehir Belediyesi birçok aracımızın onarımını yaptı. Erzurum Büyük Şehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen, çalışmaz durumdaki araçlarımızı Erzurum’a götürerek tamiratını yaptı. Kendilerine ilçem adına çok teşekkür ediyorum.”dedi.

SELAHATTTİN BEYRİBEY: BİRLERİ KONUŞUR BİZ YAPARIZ

Başkan Altay’ın ardından konuşan AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey de, Arpaçay’da birlik beraberlik ve coşkuyu hep birlikte yaşadıklarını dile getirerek, tüm ilçe halkına teşekkür etti. Arpaçay’daki birlik ve beraberliğin tüm Ülkeye de yansıyacağını söyleyen Beyribey: “Ülkemiz var olan sıkıntılarının hepsini aşacak. Bu sıkıntılar ancak burada olduğu gibi kol kola girerek ve aramıza fitne ve fesat sokmadığımız zaman aşılacak. İşte o zaman hem Arpaçay hem de Türkiye büyüyecek. Tüm ilçe halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizler 40 yıl düşman esaretinde kalmış vatan, bayrak ve toprağın ne demek olduğunu bilen insanlarsınız. Bizim görevimiz Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız ve bizlerin görevi hizmet üretmektir. Birileri söyler ama biz yaparız. Hani meydanlarda diyorduk ya ‘Birileri söyler, biz yaparız’ işte görüyorsunuz onlar söylemeye devam ediyor, bizler ise yapmaya. Bu bir başlangıçtır, bizim görevimiz daha çok ve daha güzel işlere imza atmaktır. Bu noktada elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bu nedenle bugün bizleri mutlu kılan ve bu araçları belediyemize kazandıran her kese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

AHMET ARSLAN: ARPAÇAY BELEDİYESİNDE 13 ARACIN BİRDEN HİZMETE SOKULMASI ÖNEMLİ

Ahmet Arslan da yaptığı konuşmada Arpaçay gibi küçük bir ilçede 13 adet iş makinesinin hizmete sokulmasının önemine değindi. Bu nedenle son derece mutlu olduklarını da ifade eden Arslan: “Bu mutluluğumuza katkı koyan birçok kurum ve kişi var. Başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Çünkü ilimiz ve ilçelerimiz ile ilgili konuları kendilerine ilettiğimiz zaman ellerinden gelen tüm destekleri veriyorlar. Ulaştırma Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Çünkü ilimizde ve ilçemiz ile ilgili olarak hangi projeyi götürsek sonuna kadar destek verdiler ve destek vermeğe de devam ediyorlar. Çevre ve şehircilik Bakanlığımızda araç iş makinesi parklarının geliştirilmesi için bu güne kadar ne istediksek desteklerini verdiler. Erzurum Büyük Şehir Belediyesi’ne de ilçelerimizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Belediyeler Birliği ilk defa bölgemize bir iş makinesi verdi bunu da Arpaçay Belediyesi’ne verdi ve bu anlamda onlara da teşekkür ediyoruz. Teşekkür edilecek birçok yer var ama asıl teşekkürü Arpaçay halkı hak ediyor. Arpaçaylıların bizlere verdiği destek, omuzlarımıza yükledikleri sorumlulukla beraber hizmetin en iyisini hak ediyorlar. Biz de bunun gereğini yapmak adına sonuna kadar mücadele ediyoruz.” dedi.

VALİ ÖZDEMİR: ARPAÇAY’A HİZMET ETMEĞE DEVAM EDECEĞİZ

Kars Valisi Günay Özdemir de yaptığı konuşmada Arpaçay’a hizmet vermekten mutlu olduklarını söyledi. Başkan Erçetin Altay’a bisiklet sözü de veren Vali Özdemir: “Arpaçaylılara yeni bir hizmet sözü de vererek “Bugün Arpaçay için hizmet anlamında önemli bir gün. Arpaçay’da hizmetlerin artışının başlangıcı için çok önemli bir gün. Arpaçay bunun çok daha fazlasını hak ediyor. Çünkü Arpaçay vatanına, milletine, bayrağına bu güne kadar sahip çıkmış, bundan sonra da sahip çıkacaktır. Tarih boyunca bölgede Ermenilere karşı birlik ve beraberlik içerisinde mücadele vermiş bir ilçemizdir. Kars, tarih boyunca önemli merkez olmuştur, Arpaçay’da bu merkezin içerisinde yerini almıştır. Valilik olarak her türlü hizmeti Arpaçay’a vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Belediye Başkanımızın bizden bisiklet talebi oldu onu karşılayacağız fakat bizim ilçe için ilk düşüncemiz ilçeye bir taziye evi yapmak. Bunun için uygun bir cami bahçesine bu taziye evini yapacağız. Bunun da duyurmuş olalım. Bundan sonrada biz her daim Arpaçay’ın hizmetinde olacağız. Bu hizmet ekipmanlarının Arpaçay halkına hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi.

MEVLÜT DOĞAN “HEDEFİMİZ BİRLİKTE BÜYÜMEKTİR

Belediyenin filosundaki araçlarının onarımı için destek veren Erzurum Büyükşehir Belediyesi adına törene katılan Başkan Yardımcısı Mevlüt Doğan da konuşmasında:“ Belediye başkanımız hizmete geldiğinde belediyecilik anlamında 3 kulvarda hizmet yapacağını söylemişti. Bunlardan 1. Rutin Belediyecilik Hizmetleri, 2. Şehrin Sosyal ve Kültürel Alanda Kalkınması 3. ise Şehrin Ekonomik Manada Kalkınmasıydı. Bunu sadece Erzurum’un kalkınmasından ibaret olmayacağını, komşu iller ve ilçelerle birlikte kalkınınca bir anlam kazanacağını söylemişti. Bu manada komşu iller ve ilçelerimize elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Bugün de Arpaçay ilçesinde kullanılmak üzere hizmet araçlarının çalışmasına katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz, Cenabı Allah’tan bu araçların hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum.”şeklinde konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber