sanalbasin.com üyesidir

ARALIK İMAM HATİP ORTAOKULUNDA KUTLU DOĞUM HAFTASI DÜZENLENDİ

26 Nisan 2017
0 Haber Yorum

Iğdır’ın Aralık İlçesi Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunda Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

  Iğdırın Aralık İlçesi Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunda  Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.

                 Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla okul konferans salonunda düzenlenen programa  İlçe kaymakamı Kemal Duru,İl Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt,şube müdürü Yakup Alhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesim Göksu,okul müdürleri öğrenci velileri katıldı.

            Hazırlanan programda Kur'an tilavetinden, ilahilere ve tiyatro gösterisine kadar birçok aktivite gerçekleştirildi.

                Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

                 Programa katılan İlçe kaymakamı Kemal Duru, genç ve çocukların Peygamber Efendimizin çocukları ve torunları gibi olmaları konusunda gayretli olmalarını isteyerek, bir Müslüman’ın güvenilir olması gerektiğini anlattı.

               Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in doğum yıldönümü; tüm insanlığa barış, huzur,  mutluluk ve adalet getirmesini diliyorum.Peygamberimiz; Hz.Muhammed( s.a.v.) insanlar içinden seçilmiş, inanlara karşı çok şefkatli ve merhametli bir Peygamberdi.Sevgili Peygamberimiz hayatı boyunca insanları aldatmaya yönelik hiçbir iş yapmamıştır. O hiç yalan söylememiş, insanların mallarına el uzatmamış, haksız yere hiçbir cana kıymamıştır. Sevgili Peygamberimiz bir sözlerinde bu hususu şöyle dile getirmektedir. "Müslüman, insanların  elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir”Özü sözü bir olan peygamberimiz, kendisi için istediğini ümmeti için istemiş ve bu hususta da şöyle buyurmuştur: "Hiçbiriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için istemedikçe (gerçek anlamda) iman etmiş olamaz”Hayatın gayesinin, yaratılışın mânâsının silindiği yok olduğu, her şeyin mânâsız görüldüğü bir ortamda başıboşluk ve hüzün girdaplarında boğulan günümüz insanı; maddi anlamda çağlar atlayıp bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir seviyeye gelmiş ama buna karşın ruhunu kirletmiş, gönlünü paslandırmış ve çürütmüştür. İnşallah O’nu anmak için yapılan bu tür faaliyetler okyanusta damla misali de olsa kalplerin tekrar dirilmesine, ruhların hayat bulmasına,  güven ve adalet esasına dayalı bir insanlığın inşaasına vesile olur. Peygamberimizin sünnetinin hayatımızda yol gösteren bir kandil olmasına ve O’nun bize öğrettiği İslamî anlayışın zerrelerimize kadar aksederek dünya ve ahiret mutluluğumuza vesile olması dileklerimle sizi en kalbi duygularla selamlıyor ve Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

         Daha sonra Kaymakam Kemal Duru, Aralık ilçesine İmam Hatip Ortaokulu açtığı için Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıte plaket verdi.

 

SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber