sanalbasin.com üyesidir

AKYAKA’DA EĞİTİM MASAYA YATIRILDI

16 Şubat 2015
0 Haber Yorum

AKYAKA’DA EĞİTİM MASAYA YATIRILDI
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Tacettin DURMUŞ /kagizmanfm/ AKYAKA

Akyaka’da eğitim öğretimdeki, başarılar-başarısızlıklar, hedefler ve planlamalar üzerine çalıştay düzenlendi.

Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz başkanlığında Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan çalıştaya, ilçe emniyet birimlerinin yetkilileri, ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkilileri, köy muhtarları, okul müdürleri, taşıma kooperatifi başkanı katıldı.

Toplantıda İlçe Kaymakamı İbrahim Cengiz tarafından 2014-2015 yıllarının eğitim durumu masaya yatırıldı. Çalıştayda, Akyaka İlçesinin eğitim-öğretiminin il bazında ve ülke bazında genel durum değerlendirmesi yapılarak, eğitim kalitesinin artırılması için yapılması gerekenler konuşuldu, tartışıldı, sorunlar ve çözüm önerileri paylaşıldı.

Toplantıda ilçenin eğitim kalitesini artırabilmek için birleştirilmiş sınıf uygulamasının ihtiyaçları karşılamadığı bu nedenle müstakil sınıf uygulaması yapılmasının öğrencilerinin eğitimine katkı sağlayacağı da birleştirilerek sınıf uygulaması olan köylerin taşıma kapsamına alınarak müstakil sınıflarda eğitim yapılması halinde, fiziki koşulların daha iyi olması nedeniyle eğitimin daha kaliteli olacağı görüşüne varıldı. Ayrıca taşımalı eğitim ile genel bir durum değerlendirilmesi de yapılarak, ilkokul ve ortaokulların karşılaştırılmalı başarı durumları enine boyuna konuşuldu, okul yöneticileri ve köy muhtarlarının yapmış olduğu değerlendirmeden çıkan sonuçta, birleştirilmiş sınıf uygulamasının kaldırılması ve fiziki koşulları çok daha iyi olan müstakil ilkokullara taşımalı eğitim uygulamasına geçilmesi kararı alındı.

Toplantıda Kaymakam İbrahim Cengiz yapmış olduğu değerlendirmede ; “Köy ziyaretlerinde tek sınıflı okullarda 3. 4. Sınıf öğrencisinin okumakta zorlandığını ama müstakil sınıflı okul öğrencilerinin il bazında başarılarının üst seviyede olduğunun istatistiklerde görüldüğünü, çocukların özgüvenlerinin başarılarının müstakil sınıflarda okuyanların daha fazla olduğunu belirtti. Bizim görevimiz okumak isteyen her çocuğumuza devletimizin en güzel imkanlarını sunarak eğitimlerini almalarını sağlamak, daha iyi yetişmesi için çabalamak bizler hizmet için buradayız amacımız yöremizin eğitim kalitesini artırmak büyük şehirlerdeki öğrencilerle yarışır hale getirmek. Bölgemizde yenilikler yaparken elbette ki küçük aksaklıklar olacak biz bunları hep birlikte aşacağız bir sonraki yıl daha başarılı olacağız”. Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uçar söz alarak ; “bu çalışmanın aslında bir devrim (yenilik) tir, buna hep birlikte destek vermemiz gerekiyor, bu çalışmalar sizlerin bizlerin çocukları için Kaymakamımız ve bizler burada geçiciyiz amacımız çocuklarımız daha iyi daha verimli eğitim alsın bu yöreye hizmet etsinler.Canı gönülden alınan bu kararlara destek vererek projenin başarısı için çalışmak bizlere en önemli görevdir” dedi.

 Okul müdürleri ile muhtarların görüş ve çözüm önerilerinin ardından toplantıya katılanlara kaymakam İbrahim Cengiz tarafından teşekkür edilerek çalıştay sonlandırıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber