AKYAKA, BU YILDA OKUYACAK

24 Aralık 2015
0 Haber Yorum

AKYAKA, BU YILDA OKUYACAK

Zafer ŞAHİN (AKYAKA)

 

Akaya Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce geçen yıl yapılan “Akyaka Okuyor” yarışması, gelen yoğun talep üzerine bu yılda yapılacak.

 

Geçtiğimiz yıl yapılan yarışmada ödüllerin cazip olması ve ilçe halkının gönüllü katılımı bu yılda artarak devam etmesi bekleniyor.

 

Akyaka Kaymakamlığınca yapılan yarışma aynı zamanda SODES Projesine de ilham kaynağı olmuş Akyaka Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan proje kabul edilerek uygulanmaya başlanmıştı.

 

Kitap Okuma yarışması, 2-3. sınıflar, 4-5. sınıflar, 6-7-8. sınıflar,  9-10-11-12. sınıflar ve yetişkinler olmak üzere toplam 5 kategoride düzenlenecek. 20 Aralık 2015- 31 Mart 2016 tarihleri arasında en çok kitap okuyan katılımcıların kategorilerine göre bağımsız kurul tarafından değerlendirilmesi neticesinde kazananlar açıklanacak. Yarışma sonucunda ödüller geniş bir katılımla takdim edilmesi planlanmaktadır.

 

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen bu yarışma öğrencilere kitap okuma alışkanlığının pekişmesine katkı sağlamış, öğrenciler arasında rekabeti ve başarıyı artırdığı gözlemlenmiş, bu yılda düzenlenen yarışmanın kitap okumayı sevdirmeyi ve okuma alışkanlığı kazandırması hedeflenmiştir. Öğrenciler arasında katılım olduğu gibi ilçede yaşayan halk ve kamu kurumu personelin masalarında kitap bulundurdukları ve bu kitapları okudukları gözlerden kaçmamıştır.

 

Çağımızda artık hastalık haline gelen Sosyal paylaşım sitelerine bağımlılığın azaltılması ve kitap okumaya yönelik alışkanlığı artırması yönünde bu kampanyanın başarıya ulaşacağı ve buna benzer kampanyaların artması gençlerimiz açısından çok faydalı olacaktır.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber