sanalbasin.com üyesidir

AĞAÇ BUDAMA VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALIDI

26 Nisan 2017
0 Haber Yorum

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü) İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İş kur Müdürlüğü tarafından açılan “Ağaç Budama ve Meyve yetiştiriciliği kursuna katılanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü)  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İş kur Müdürlüğü   tarafından açılan  “Ağaç Budama  ve Meyve yetiştiriciliği  kursuna katılanlara sertifikaları düzenlenen törenle  verildi.

                  Kursa devam eden ve başarılı olan 11 kursiyer çiftçiğe  sertifikaları İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü salonunda  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, )  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu,İş kur müdürü Abdullah Can tarafından verildi.

                  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, törende yaptığı konuşmada “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde açılan budama ve Meyve yetiştiriciliği kursuna katılan yaklaşık 33 kişiden devam eden ve başarılı olan 11 kursiyerimizi kutluyorum.  14 gün süren kurs boyunca kursiyerlere pratik ve uygulamalı olarak anlatım yapılmıştır.  Tarım müdürlüğü bahçesinde, değişik bahçelerde ağaç budamasının nasıl ve ne şekilde yapılacağı uygulamalı olarak gösterilmiştir. Özellikle budama kursundaki hedefimiz meyve yetiştiricilerinin daha bilinçli bir çizgi izlemeleri ve birer budama ustası olmalarını sağlamaktır” dedi.

                 Kursa katılanlara İş Kur il müdürlüğü günlük 20 tl para ödemesi yaptığı belirtildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber