KARS       IĞDIR      KAĞIZMAN      SARIKAMIŞ       SELİM      SUSUZ      AKYAKA      ARPAÇAY      DİGOR      ARDAHAN       VEFAT EDENLER   
 
Ana Sayfa > ARPAÇAY

5. Koç ve Kültür Festivali
30 Haziran 2014
5. Koç ve Kültür Festivali
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Koçköy’de beşincisi düzenlenen Koç ve Kültür Festivali’nin önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı yapılacağını belirten Dernek Başkanı Cengiz Ergül, Koçköy’ün birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini bağrında yaşattığına dikkat çekerek, bu birlik ve beraberliğin daha da perçinleşeceğini söyledi. Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş’ın da sahne aldığı ve 5 bin civarında vatandaşın katıldığı festivalin metropol kentlerde yaşayan Koçköylülerin büyük ilgisini çektiğini de ifade eden Ergül, başta Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem olmak üzere tüm protokole, STK temsilcilerine ve hemşehrilerine teşekkür etti.
Arpaçay ilçesine bağlı Koçköy’de bu yıl Koçköy Derneği ve Muhtarlığın organizesiyle düzenlenen Koç ve Kültür Festivali, renkli görüntülere sahne olmuştu. Piknik, konser, eğlence, halay, gezi ve koç ağası seçimiyle oldukça hareketli geçen ve yaklaşık festival, geride unutulmayacak güzel görüntüler bırakmıştı. Türk halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş’ın da sahne aldığı festivalde Koç Ağası seçilen işadamı Yusuf Vergül de, 7 bin 500 TL’ye satın aldığı koçu Koçköy Jandarma Karakolu’na bağışlamıştı.
Eski Koçköy Belde Belediyesi önündeki alanda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan festivale; Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Belediye Başkanı Erçetin Altay, Kars İl Genel Sekreteri Mehmet Özbey, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, Jandarma komutanı, İl Genel Meclis üyeleri, Koçköy Derneği Başkanı Cengiz Ergül, Koçköy Eski Belde Başkanı Esat Aydın, muhtar ve köylüler katıldı. AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç da meclis çalışmaları nedeniyle festivale katılamadıklarını belirten bir mesaj yayınlayarak, festivalde emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Sunuculuğunu Esin Tulutaş ve Emine Birinci’nin yaptığı ekinlikte; yıllardır köylerinden ayrı kalan ve festival için gelen akrabalarına sofraları donatan köy halkı, katılımcılara eşsiz bir damak tadı sundular. Mantı, kete, ayran çorbası, çeçil peyniri ve doğada yetişen ısırgan, kekik, patatya, evelik ve yemlik gibi birçok doğal bitkiyle donatılan sofraların yanında kurulan sobalar üzerinde yapılan çaydan da ikramlar ihmal edilmedi.
Protokolün dışında çevre köyler, il dışı ve Kars’tan gelen ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşen festival coşkuyla kutlandı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Erdem; festivallerin ilçede vatandaşların sosyal ve kültürel zenginlikleri olduğu gibi geleneksel hal alan bu güzel zenginliklerin vatandaşların kaynaşmasında ve tanışmasında önemli olduğuna değindi.
Bölgenin önemli değerlerinden olan aşıklık kültürünün güzel örneklerini ezgileriyle katılımcılara sunan aşık İrfan Eyüboğlu, misafirlere doyumsuz müzik keyfi yaşattı. Her yaştan katılımın olduğu ve oldukça kalabalık geçen festivalde çekilen halaylar festival alanını şenlik alanına çevirdi. Öğlen saatlerinde festivale katılanlara geleneksel usulde pişirilerek ikram edilen yöresel lezzetler sonrası sahne alan ve Ardahan’ın yetiştirdiği özel seslerden olan Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Yıldırım yöresel türkülerle misafirleri kendisine hayran bıraktı. Festivalde her yıl geleneksel olarak seçilen koç ağalığı bu yıl, Koçköylü işadamı Yusuf Vergül’ün oldu. Vergül, 7 bin 500 TL’ye satın aldığı koçu Koçköy Jandarma Karakoluna bağışladı.
Festivali düzenleyen Koçköy Derneği ve Koçköyü Muhtarlığı adına dernek başkanı Cengiz Ergül’ün, desteklerinden dolayı Kaymakam Faruk Erdem’e plaket vermesinin akabinde sahneyi kişiliği ve müziğiyle Türkiye’nin gönlüne taht kuran türkücü Nuray Hafiftaş aldı. Hafiftaş; sahne aldığı süre boyunca misafirlere doyumsuz anlar yaşattı. Nuray Hafiftaş’a plaketini Kaymakam Erdem takdim ederken, eğlenceli saatlerin yaşandığı festivalde katılımcılar gönüllerince eğlendi. Koçköyü Dernek Başkanı Cengiz Ergül de katılımcılara plaketleri takdim ettikten sonra bir konuşma yaptı.
Koçköy Dernek Başkanı Cengiz Ergül, “Burada bize göstermiş olduğunuz sabırdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha katılımcı hep birlikte el ele vereceğiz. Sayın başbakanımızın bir lafı var. Durmak yok yola devam.” dedi.
Koçköy Eski Belde Başkanı Esat Aydın da, “Koçköy milattan önce 2500 yıl öncesine dayanan bir yerleşim alanıdır. Kadim bir yerleşim mekânıdır. Adını koçtan almıştır. Koç Orta Asya’da bugün Doğu Türkistan’da, Kazakistan’da, Azerbaycan’da birçok yerlerde koç adıyla ilgili birçok yerleşim alanları vardır. Yapılan araştırmalarda Koçköyü adına çok yer adları zikredilmektedir. Zaten yapısı itibari ile de koça ve koyunculuğa çok uygundur. Biz 2009 yılında belediyede hizmete başladığımızda böyle bir festivali yapmaya karar verdik. Zordu. Ama bugün İstanbul’da ki derneğimizin de yardımıyla, hemşehrilerimizin de isteği ve arzusuyla 2010 yılında birincisine başladık. Aralıksız 4 yıl devam etti. Maalesef belediyemiz hizmeti sonlandırdığından dolayı bu hizmet ara vermeden sürdürüldü. İstanbul’da faaliyet gösteren Koçköy Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Koçköy muhtarlığımız organize ettiler. İnşallah böyle 5. yılda kalmaz. Nice yıllar devam eder. Bu güzel tabloyu görünce iyi ki başlamışız. Sözün tam anlamıyla gözüm arkada kalmadı demek yaraşır. Derneğimize bu güzel organizasyonu için minnettarız.” diye konuştu.
Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem de, “Malum bu sene koç festivalinin 5.’si düzenlenecek. Tabi artık geleneksel bir festival. Bu festivalin benim için anlamı var. Arpaçay kaymakamı olarak Arpaçay’da katıldığım 2. festival. İlk festivali de Kuyucuk köyünde yapmıştık. Festivaller güzel geçiyor. Bununda aynı şekilde güzel geçmesini ümit ediyorum.
Koçköy sadece doğasıyla, coğrafyasıyla değil aynı zamanda tarihi ve kültürel kimliğiyle de önemli bir yere sahiptir. Gerek milli mücadele döneminde göstermiş oldukları kahramanlıklarla Koçköyümüzün kahramanları olsun gerekse kadim kültürüyle coğrafyasıyla gerçekten önemli bir mihenk taşı bizim için. Çünkü bildiğimiz gibi Türkiye’nin en doğu ucunda en uç noktasındayız şuanda belki de. Burada aynı zamanda burada ki vatandaşlarımız bir nevi vatan nöbeti bekliyorlar. Hem de bir taraftan hayatlarını devam ettiriyorlar. Bu açıdan Koçköy gerçekten çok önemli bizim için. Şuanda ülkenin çeşitli yerlerinden çeşitli noktalarından arkadaşlarımız burada. Çocuklar, gençler, yaşlılar her yaştan insan festival için burada. Hava güzel. Malum iki aydır yağışlar vardı çok yoğun bir şekilde. Festivallerle ilgili hep çekinceler vardı acaba güzel olmaz mı diye, yağmur yağar mı diye. Ama bugün kısmetimize diyelim hava çok güzel oldu. Çok kıymetli misafirler var. Tabi festival programının içeriğinde güzel organizasyonlar var.” şeklinde konuştu.  
Kaymakam Erdem, Kafkas Haber Ajansı ve TRT’ye verdiği röportajda da şöyle konuştu:
“Çok hareketli çok kalabalık burası. Tabi festivalleri düzenleyenler aslında köy dernekleridir. Koçköyde de aynı şekilde. Yani Koçköy’ün dışarısında ki Koçköylüler İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den çeşitli yerlerden katılan arkadaşlar var. Sabah bir değerlendirme yaptık. Çevre köylerden gelenler var, Kars’tan gelenler var. Dolayısıyla her ne kadar Koçköy festivali olsa da epeyce katılım var. Hava da yüzümüze güldü. Bu da festivali daha da güzelleştiriyor tabi ki. Bu tarz festivaller birliği beraberliği dayanışmayı arttırıyor. Aynı zamanda hemşehrileri hem buraya getirirken hem de Koçköy’de yaşayan insanları da onlarla buluşturmuş oluyoruz. Aynı zamanda ben İstanbul dernek başkanıyla konuştum festivali tertip edenlerden. Kendileri bu festival sayesinde köye bir tane kepçe aldılar. Bu da olumlu bir şeydir. Köy de bir kepçe kazanmış oldu. Burada Koçköy’lü olup da hasta olan işi düşen insanları İstanbul’da ağırlıyorlar. Geldikleri zaman burada hem festival vesilesiyle hem de çeşitli şekillerde ziyaret ediyorlar. Bu şekilde böyle sosyal faaliyetleri var. Bu tarz şeyler insanların aradığı şeylerdir. Daha öncesinde yayla göçleri yapılırmış. O zamanlar daha farklı oluyor muş. Günümüzde sazlı sözlü gurbettekilerin hasret giderebileceği bir ortam oluyor.”
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – BEDİR ALTUNOK ( ÖZEL HABER )
 
 

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARPAÇAY Haberleri

Başlık Tarih
 
Kars’ta Trafik Kazası: 2 Ölü, 4 Yaralı06 Ağustos 2017
Arpaçay'da Trafik Kazası: 3 Yaralı23 Temmuz 2017
Arpaçay'da 12 Bin Adet Kenevir Ele Geçirildi19 Temmuz 2017
Araç, koyun sürüsüne daldı20 Mayıs 2017
Kars’ta Trafik Kazası: Bir Kişi Hayatını Kaybetti24 Nisan 2017
Kars Arpaçay’dan Bakan Arslan’a “EVET” selamı31 Mart 2017
Arpaçay Belediyesi’nin Karla Mücadelesi03 Şubat 2017
Kars’ta Tipiden Kapanan Yolda Araçlar Yolda Kaldı03 Şubat 2017
Arpaçay Bir Ev Tamamen Yandı31 Ocak 2017
Arpaçay Çıldır yolu kar dolu29 Ocak 2017
Arpaçay’da çıkan kavgada 13 kişi yaralandı17 Ocak 2017
Kaymakam Onur Şatıroğlu Arpaçay'da Görevine Başladı04 Ocak 2017
2017'de Utandıran Tablo...03 Ocak 2017
Başkan Altay’ın esnaf ziyaretleri29 Aralık 2016
Arpaçay’da gece-gündüz kar temizliği27 Aralık 2016
Kars’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı24 Aralık 2016
Çalışmanın yaşı yok10 Aralık 2016
Sorunlar yerinde çözülecek16 Kasım 2016
Arpaçay’da Kurtuluş’un 96. Yılı04 Kasım 2016
Arpaçay Belediyesi Bursa Büyükşehir ile kardeş oldu21 Ekim 2016
Başkan Erçetin Altay’dan eğitim kurumlarına ziyaret06 Ekim 2016
Arpaçay’da 20 Ton Ot Yanarak Kül Oldu05 Ekim 2016
Arpaçay Kaymakamlığı ilçeyi şantiyeye çevirdi11 Temmuz 2016
ARPAÇAY’DA ÖĞRENCİLERİN SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ10 Haziran 2016
KAYMAKAM ÖĞRENCİLERLE UÇURTMA UÇURDU02 Mayıs 2016
Köyde Yangın Çıktı Ev Kül Oldu30 Nisan 2016
Kuzuların koyunlarla buluşması20 Nisan 2016
ARPAÇAY’DA YAŞLILAR ZİYARET EDİLDİ20 Nisan 2016
ARPAÇAY BELEDİYESİ’NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENDİRİLDİ11 Nisan 2016
Arpaçay’da kaçak sigara ele geçirildi31 Mart 2016
İlçelerden haber turu29 Mart 2016
ARPAÇAY YBO YILDIZ KIZLAR FUTBOL’DA İL ŞAMPİYONU17 Mart 2016
Kurt sürüsü 100 koyunu telef etti13 Mart 2016
Arpaçay Gençlik Merkezi tamamlandı!01 Mart 2016
TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere kayak gezisi24 Şubat 2016
Karslı şehidin vasiyeti yürekleri burktu21 Şubat 2016
Karslı Astsubay Doğukan Tazegül şehit oldu21 Şubat 2016
Arpaçay 3 Kasım YBO’dan bir başarı daha20 Şubat 2016
‘Birlikte Okuyoruz’ Projesi devam ediyor17 Şubat 2016
Arpaçay’da SERKA Proje Tanıtımı Yapıldı17 Şubat 2016
Halk Eğitimde El Sanatları Sergilendi12 Şubat 2016
Arpaçay 3 Kasım YBO’nun gurur tablosu11 Şubat 2016
Köylülerden müthiş dayanışma örneği09 Şubat 2016
Arpaçaylılardan İstanbul’da muhteşem Dayanışma Gecesi03 Şubat 2016
Arpaçay Kaymakamı Önder’in köy ziyaretleri06 Ocak 2016
ARPAÇAY 3 KASIM YILDIZ KIZLAR VOLEYBOL İL BİRİNCİSİ29 Aralık 2015
Arpaçay’da ihtiyaçlar gideriliyor!08 Aralık 2015
Taşlıağıl’dan Hayvan Çaldılar21 Ekim 2015
Gökhan Altun: Göründüğü Gibi Değil12 Ekim 2015
Kaymakam Lokman Önder, Köy Ziyaretlerinde09 Ekim 2015
Yıllardır değişmeyen elektrik hatları vatandaşı isyan ettiriyor08 Ekim 2015
Arpaçay´da Öğretmenler Toplantısı06 Ekim 2015
Kars’ta İlköğretim Haftası açılışı01 Ekim 2015
Arpaçay Kaymakamı Lokman Önder görevine başladı13 Ağustos 2015
Arpaçay’da Toplu Sünnet Coşkusu12 Ağustos 2015
KAYMAKAM ERDEM VEDA MESAJI YAYINLADI21 Temmuz 2015
Kaymakam Faruk Erdem Arpaçay’ın fahri hemşehrisi oldu12 Temmuz 2015
Kars-Arpaçay yolundaki kazada 7 kişi yaralandı09 Temmuz 2015
Kaymakam Erdem İftarı Mehmetçikle Yaptı09 Temmuz 2015
Koçköy Grup Yolu Sıcak Asfalta Kavuşuyor08 Temmuz 2015
Yaşlılar İçin Örnek Proje Hayata Geçti08 Temmuz 2015
Arpaçay yolunda kaza: 3 yaralı06 Temmuz 2015
100 yıldır dönüyor29 Haziran 2015
Arpaçay Kaymakamın'dan Şehit ve Gazi Yakınlarıyla Anlamlı İftar26 Haziran 2015
Elektrik borcu için kaz yetiştiriyor24 Haziran 2015
Manisa’dan Arpaçay’a Dostluk Gezisi22 Haziran 2015
Aşkına özgürlük bekliyor21 Haziran 2015
Gülyüzü Köyünde TÜBİTAK Fuarı01 Haziran 2015
Tomarlı’daki Güler Ailesi’nin ölen çocuklarının otopsi raporları bekleniyor01 Haziran 2015
Tomarlı Köyü’nde acılı Güler ailesine yeni bir ev yapılacak01 Haziran 2015
Tomarlı Köyü’nde Güler Ailesiyle ilgili gelişmeler29 Mayıs 2015
Kars’ta esrarengiz ölümler26 Mayıs 2015
Kurum Amirleri Kıraç Köyünde Toplandı26 Mayıs 2015
Rusların Yol Basan’ı Katof23 Mayıs 2015
Başarılı Minikler İçin Manisa-İzmir Gezisi Düzenlendi23 Mayıs 2015
Arpaçay’da SODES Çalışmaları23 Mayıs 2015
Arpaçay’da 19 Mayıs Kutlamaları20 Mayıs 2015
Engelli Haftası Ziyaretleri14 Mayıs 2015
Arpaçay’da eğitim yatırımları05 Mayıs 2015
Fen Lisesi Kazanan Öğrencilere Bilgisayarları verildi29 Nisan 2015
Köy hizmetlerinden Memnun musunuz?28 Nisan 2015
Kaymakam Erdem’in 23 Nisan mesajı23 Nisan 2015
Aşık Şenlik, Murat Çobanoğlu ve Şeref Taşlıova Arpaçay’da Anıldı15 Nisan 2015
Arpaçay Daire Amirleri Akçakale Köyünde06 Nisan 2015
Okullara 20 Adet Bilgisayar Takviyesi06 Nisan 2015
Korucularla Koçköy Jandarma Karakolunda Yemek06 Nisan 2015
Anne Adaylarına Gebelik Eğitimleri Başladı01 Nisan 2015
Kütüphane Haftasında Kitap Hediyesi01 Nisan 2015
Arpaçay´da Bir İlk: TUBİTAK Projesi Bölge Elemelerinde29 Mart 2015
92 yaşındaki Arslan dedenin sağlıklı yaşam sırrı13 Mart 2015
Arpaçay’ın 12 Mart klibi13 Mart 2015
Yeşilay Haftası Ekinlikleri12 Mart 2015
ARPAÇAY’DA ANLAMLI GÜNDE ANLAMLI ZİYARET09 Mart 2015
“Arpaçay’da Kadın Olmak” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı07 Mart 2015
Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı07 Mart 2015
Veli ve Okul Ziyaretleri Devam Ediyor06 Mart 2015
Evde Bakım Hizmetleri Devam Ediyor05 Mart 2015
Erçetin Altay: Hocalı’da yaşananlar tam bir vahşettir27 Şubat 2015
Arpaçay’da Kanser Hastalığı Farkındalık Çalışmaları24 Şubat 2015
Kafkas Kartalı Şeyh Şamil’i Anma Programı22 Şubat 2015
Genç Yıldızlar Yine Dereceyle Döndü18 Şubat 2015
Karla Mücadele Devam Ediyor14 Şubat 2015
Meydancık köyünde at tutkusu12 Şubat 2015
Hünerli Eller Kendi İşinin Patronu Oldu31 Ocak 2015
Mesleki Kariyer Günleri Başladı23 Ocak 2015
Muharrem Yıldız Arpaçay’da Adaylık Sinyali Verdi22 Ocak 2015
İlhan Hocamızı Ebediyete Uğurladık20 Ocak 2015
Arpaçay Göldalı Köyü Derneğinden Muhteşem Gece20 Ocak 2015
Geniş Çaplı Proje Toplantısı18 Ocak 2015
Öğrenci Koçluğu Projesi15 Ocak 2015
Okullarda Tadilat Çalışmaları14 Ocak 2015
Arpaçay Söğütlü’de misafirlere tandırda kaz ikramı14 Ocak 2015
Arpaçay’da Proje Değerlendirme Toplantısı06 Ocak 2015
Gülyüzü Köyü Okuluna Sürpriz Ziyaret05 Ocak 2015
Kanser Hastası Özkaya’ya anlamlı Ziyaret30 Aralık 2014
Arpaçaylı Kurum Amirlerinden Anlamlı Ziyaret26 Aralık 2014
Arpaçay’da Mobese Faaliyete Geçti22 Aralık 2014
Arpaçay Kaymakamı sabah kahvaltısında Melik Köyü okulundaydı18 Aralık 2014
Arpaçay’da 17 köy 3 gündür karanlığa gömüldü!08 Aralık 2014
Arpaçay Kaymakamı Yeni Hastane İnşaatında İncelemede Bulundu08 Aralık 2014
Engellilere “Erdem”li ziyaret!05 Aralık 2014
Kar ve buz kazaları05 Aralık 2014
Arpaçay Kaymakamından sahada çalışan gazetecilere başarı plaketi05 Aralık 2014
2014 yılının son toplantısı Kaymakamlıkta yapıldı01 Aralık 2014
Hizmet aşkı, kar engelini aşıyor01 Aralık 2014
İstanbul’dan Arpaçay’a Eğitim desteği01 Aralık 2014
Sınır İlçelerin Kaymakamları Sınır Taburunda26 Kasım 2014
Arpaçay Belediye Başkanı Öğretmenlere karanfil dağıttı26 Kasım 2014
Arpaçay´da başlayan 24 Kasım coşkusu Kars´ta sona erdi26 Kasım 2014
Tandırlar yerini fırınlara bıraktı26 Kasım 2014
Haftanın Konusu Organ Bağışı23 Kasım 2014
Yatırım Planlama ve Değerlendirme Toplantısı19 Kasım 2014
Kar yağdı, köylerde kış telaşı yaşanıyor17 Kasım 2014
Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu13 Kasım 2014
Arpaçay’ın kurtuluşu İZLE10 Kasım 2014
Arpaçay 2. Rahvan At Yarışları Türkiye Şampiyonası İZLE10 Kasım 2014
Kars Ülkü Ocakları Arpaçay’da10 Kasım 2014
Arpaçay Protokolü Aşura Gününde Meydancık Köyündeydi04 Kasım 2014
Arpaçay’da Rahvanda Saf Kan At Yarışları yapıldı03 Kasım 2014
Arpaçay Kaymakamlığının Köy Ziyaretleri27 Ekim 2014
Sigara Denetimleri Hız Kesmeden Devam Ediyor27 Ekim 2014
Ankara’da Arpaçay Rüzgarı!23 Ekim 2014
İhtiyaç Sahiplerine Kömür Dağıtımı Başladı15 Ekim 2014
Arpaçay’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yılı Etkinlikleri14 Ekim 2014
Muhtaç Vatandaşlar Yeni Evlerine Kavuşuyor13 Ekim 2014
Komşulara Bayram Ziyareti08 Ekim 2014
Melik Köyünde Kur´an Kursu Açılışı01 Ekim 2014
Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı29 Eylül 2014
Büyükçatma´da Açılış Heyecanı26 Eylül 2014
Köylülerin dinamit kâbusu25 Eylül 2014
Kaymakamlık Komşu Aile Ziyareti24 Eylül 2014
Arpaçay Kaymakamının cirit merakı24 Eylül 2014
Kurum Amirleri Telek Köyünde Toplandı21 Eylül 2014
Arpaçay’da Kuduz Vakası17 Eylül 2014
Minik Metehan’ın Akülü Sandalye Heyecanı09 Eylül 2014
Şap Hastalığı Aşılama Kampanyası23 Ağustos 2014
Mevsimlik Tarım İşçileri Evlerine Kavuştu14 Ağustos 2014
Arpaçay Emniyetinin örnek komşuluğu14 Ağustos 2014
Arpaçay’da Engelli Ziyaretleri07 Ağustos 2014
Arpaçay’da Bayram Heyecanı29 Temmuz 2014
Arpaçay’da Ermeni mezalimine uğramış şehitler için anıt yapıldı24 Temmuz 2014
Arpaçay Belediye Başkanının talepleri21 Temmuz 2014
Bakan Eker İsrail’e lanet okudu21 Temmuz 2014
Arpaçay Emniyet Amirliği ISO’da Son Aşamaya Geldi21 Temmuz 2014
Ramazan Yardımları Devam Ediyor18 Temmuz 2014
Arpaçay İlçe Jandarma Personelinden Veda18 Temmuz 2014
Arpaçay’da Kuduz Hastalığı ile Mücadele Sürüyor13 Temmuz 2014
Arpaçaylı Muhtarlar İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi13 Temmuz 2014
Kars Valisi Günay Özdemir Arpaçay’da09 Temmuz 2014
Arpaçay Komşuluk Projesi06 Temmuz 2014
Arpaçay’da Anlamlı İftar05 Temmuz 2014
Toplum Yararına Çalışma Programı Sona Erdi02 Temmuz 2014
Arpaçay’da sigara denetimleri30 Haziran 2014
Yeni Camii yenilendi27 Haziran 2014
Yaya Devriye Uygulaması Başladı25 Haziran 2014
5. Koç ve Kültür Festivali24 Haziran 2014
Arpaçay’ın yenilenen vakıf binası hizmete açıldı24 Haziran 2014
Turnuva Şampiyonları Ödüllerini Aldı24 Haziran 2014
Kars Günlerinde Arpaçay Rüzgarı18 Haziran 2014
Arpaçay’da Kuduz Aşılama Kampanyası10 Haziran 2014
Daha Güvenli ve Huzurlu Bir Arpaçay09 Haziran 2014
Yetenekli Miniklere Saz Hediyesi07 Haziran 2014
Arpaçaylı Minik Mucitlerin Bilim Şenliği07 Haziran 2014
Arpaçaylı Öğrencilere Gezi ödülü03 Haziran 2014
Çobanlık ve Sürü Yönetimi Kursu Arpaçay’da başlıyor03 Haziran 2014
Arpaçay’da komşuluk örneği03 Haziran 2014
Kermes Heyecanı ve Yılsonu Şenliği30 Mayıs 2014
Arpaçay’da yetkili sendika Eğitim Bir -Sen28 Mayıs 2014
Yetenekli Ellerin Resim Sergisi28 Mayıs 2014
Yılın Ebesi Arpaçay’dan26 Mayıs 2014
Gelin Tanış Olalım Polisimizi Tanıyalım23 Mayıs 2014
Arpaçay’da Komşuluk Haftası Kutlandı22 Mayıs 2014
Hünerli eller sergide buluştu21 Mayıs 2014
Devamsız Öğrencileri İkna Çabaları Sürüyor16 Mayıs 2014
Arpaçay’da Açık Kapı Günleri Başladı09 Mayıs 2014
Arpaçay’da Açık Kapı Günleri Başladı09 Mayıs 2014
Arpaçay’da Kermes Heyecanı09 Mayıs 2014
Arpaçay’da tiyatro şenliği04 Mayıs 2014
3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü02 Mayıs 2014
Arpaçay Bakır İşlemeciliği TRT Haber’de27 Nisan 2014
Dönembaşı Meclis Toplantısı12 Nisan 2014
Aşık Şenlik ve Murat Çobanoğlu Arpaçay’da anıldı05 Nisan 2014
Kayıp şahsı öldürmüşler05 Nisan 2014
Arpaçay belediyesinde devir teslim04 Nisan 2014
Alibey İnce’den 5 gündür haber alınamıyor, kayıp aranıyor haberleri01 Nisan 2014
Arpaçay’da Bakırcılık Sanatı Markalaşıyor27 Mart 2014
Tepecik Köyü yangınının yaraları sarılıyor26 Mart 2014
Arpaçay’dan haber turu25 Mart 2014
Arpaçay’da Çanakkale törenleri18 Mart 2014
Kağızman’da Çanakkale Şehitleri anıldı18 Mart 2014
Arpaçay Müftülüğü’nden Sosyal ve Kültürel Programlar11 Mart 2014
“Arpaçay’da Kadın Olmak” Konulu Fotoğraf Yarışması09 Mart 2014
Erdem’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı09 Mart 2014
Arpaçay’da 8 Mart ziyaretleri09 Mart 2014
Kars’tan haber turu06 Mart 2014
Arpaçay Emniyeti uyardı: Dolandırıcılara dikkat!05 Mart 2014
Arpaçay ve Digor’dan haber turu03 Mart 2014
Arpaçay’daki yangın hakkında03 Mart 2014
Alkış’tan motivasyon semineri28 Şubat 2014
Sağlık Sevenler Derneği Arpaçay Okuma Salonunu ziyaret etti17 Şubat 2014
Arpaçaylı Öğretmenler Ağrı Dağı’nda07 Şubat 2014
Arpaçay’da huzur toplantısı01 Şubat 2014
Arpaçay’dan haber turu30 Ocak 2014
Arpaçay Göldalı Köylülerinin Kaz Gecesi27 Ocak 2014
Zorlu Enerji’den Kars Arpaçaylı çocuklara karne hediyesi27 Ocak 2014
Çiğdem Perihan Aksoy projelerini açıkladı23 Ocak 2014
Arpaçay’da Kadın Olmak fotoğraf yarışması20 Ocak 2014
Halıcılık Sanatımızı Unutturmayalım!18 Ocak 2014
Metehan’a Evinde Eğitim Hizmeti08 Ocak 2014
Protokol Üyelerinin Arpaçay Ziyareti06 Ocak 2014
DSP’li Erçelebi: Arpaçay ve Susuz’da iddialıyız26 Aralık 2013
İstanbul'da ki Arpaçay Dernekleri, Federasyonu 14 Aralık 2013
Arpaçay Merkez Camii ve Büyükçatma Kuran Kursu ibadete açıldı11 Aralık 2013
Arpaçay’ı kaya sardı!26 Kasım 2013
Arpaçay’da Cumhuriyet coşkusu29 Ekim 2013
BTK inşaatında kaza: 1 ölü, 2 yaralı22 Ekim 2013
Arpaçay'da Koyun Sürüsüne Kurtlar Saldırdı10 Ekim 2013
DSİ Sulama Kanalı Bilgilendirme Toplantısı28 Eylül 2013
Arpaçay’da muhtarlar toplantısı16 Eylül 2013
Köylülerin ihale alarmı!11 Haziran 2013
Arpaçay Belediye Başkanı Akkaya: Su artık sorun değil!05 Haziran 2013
Arpaçay'da Festival!02 Haziran 2013
Arpaçayda sahte para!05 Nisan 2013
AK Parti Milletvekillerinin Arpaçay ziyareti24 Mart 2013
Şeyh Şamil Arpaçay’da anıldı19 Şubat 2013
Arpaçay Belediyesi’nden kütüphane meclisi!15 Şubat 2013
Arpaçay'da 200 Bin Tl'lik Yolsuzluk13 Ocak 2013
Arpaçay’da tipi araçları mahsur bıraktı 07 Ocak 2013
Arpaçay’dan haber turu19 Aralık 2012
Köy yollarında kış önlemi04 Aralık 2012

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,


KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH