sanalbasin.com üyesidir

27. Vergi Haftası Kutlamaları sona erdi

07 Mart 2016
0 Haber Yorum

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikle Iğdır’da 27. Vergi Haftası Kutlamaları son buldu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikle Iğdır’da 27. Vergi Haftası Kutlamaları son buldu.

Etkinliğe Iğdır Defterdarı Durak Sercan, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, Iğdır SMM Odası İl temsilcisi Yılmaz Taner başta olmak üzere Vergi Dairesi çalışanları, İşadamları ve davetliler katıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan kısa filmin gösterimi ile başlayan etkinlikte, SMM Odası İl Temsilcisi Yılmaz Taner’in konuşmasıyla devam edildi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan yaptığı konuşmada; “Iğdır olarak ciddi bir ticari hacme sahibiz. Verilen her vergi ticaretin büyümesi adına atılan büyük bir adımdır. Sizin gibi değerli insanları burada ağırlamak ve Vergi Vermek gibi kutsal bir vatandaşlık görevine fayda sağlamak bizim için büyük bir gururdur.” şeklinde konuştu.

Arslan’ın ardından sırasıyla kürsüye gelen vergi rekortmeni şirket yöneticileri Erhan Yaycılı ve Ahmet Ertaş Vergi Ödevi ve şirketlerinin başarı hikayelerini katılımcılarla paylaştılar.

Özellikle Ahmet Ertaş yaptığı esprili konuşma ile katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

Etkinlikte son olarak konuşan isim ise Iğdır Defterdarı Durak Sercan oldu. Durak konuşmasında, vergi vermeden edinilen her türlü kazancın helalliğinden şüphe edilmesi gerektiğini, toplanan vergilerin asla boşa gitmediğini belirtti. Defterdar Sercan; “Iğdır’ın şükürler olsun ki her konuda inanılmaz avantajları var. Ticaret ve sanayi adına doğal dinamikleri olan bir şehir. Hem de tüm bunların üzerine sizler gibi değerli insanlara sahip. Ancak Iğdır’ın bu noktada vergi sıralamasında 76. Basamakta yer alması üzücü bir durumdur. Eminim el birliği ile bu durumu iyileştirip bu şehrin hak ettiği seviyelere çıkması konusunda en büyük desteği vereceğiz. 27. Vergi haftası bu yıl yaptığımız bu etkinlikle son bulurken bu süreçte okullarında, dairelerinde, makamlarında bizleri ağırlayan herkese teşekkür ediyorum. Ulaşabildiğimiz kadar gencimize gidip verginin öneminden bahsetme şansı bulduk. Ben yeni yetişen neslin vergi konusunda çok daha bilgili ve erdemli davranacağına olan inancımı burada belirtmek isterim.” İfadelerini kullandı.

Etkinlik katılımcılara yapılan ikramla son buldu.

IĞDIR–/SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber