sanalbasin.com üyesidir

2026 Kış Olimpiyat Oyunları Adaylığı İçin İlk Toplantı Gerçekleşti

08 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen 2026 Erzurum, Erzincan, Kars Kış Olimpiyat Oyunları adaylığı hedefi doğrultusundaki ilk toplantı, Palandöken Dağında bir otelde gerçekleştirildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen 2026 Erzurum, Erzincan, Kars Kış Olimpiyat Oyunları adaylığı hedefi doğrultusundaki ilk toplantı, Palandöken Dağında bir otelde gerçekleştirildi. Toplantı, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Zehra Taşkesenlioğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Erzurum Vali Vekili Ahmet Naci Helvacı, Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ve Sarıkamış Belediye Başkanı Göksel Toksoy'un katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantı sonunda milletvekilleri valilikler belediyeler üniversiteler ve federasyonlardan oluşan bir yürütme kurulu oluşturulmasına ve bu kuruldaki aşağıdaki temsilcilerin yer alması uygun görüldü. İlgili illerin valiliklerini temsilen Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, ilgili illerin belediye başkanlarını temsilen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilgili illerin milletvekillerini temsilen Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve tüm kış federasyonlarını temsilen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar yer aldı.

Toplantı sonunda, ikinci toplantının ise Ankara'da yapılması kararlaştırıldı.

2026-kis-olimpiyat-oyunlari-adayligi-icin-ilk-toplanti-gerceklesti-(2).jpg2026-kis-olimpiyat-oyunlari-adayligi-icin-ilk-toplanti-gerceklesti-(3).jpg2026-kis-olimpiyat-oyunlari-adayligi-icin-ilk-toplanti-gerceklesti-(1).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber