Ana Sayfa > KARS

"Hakkari’yi Hatay’ın, Şırnak ile Kars’ın arasına kim girebilir?"
12 Mart 2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hakkari’yi Hatay’ın, Şırnak ile Kars’ın arasına kim girebilir? Her gün 5 kez aynı kıbleye yönelen kalpleri kim bölebilir? Benim için Türk Kürt aynıdır." dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’nin büyüleyen güzelliğinin Kandil’in kapı kulları tarafından kirletilmesine müsaade etmeyeceklerini belirterek, “Hakkari’nin sokaklarına, esnafına, bölücü örgütünün başı bozuk çetelerinin musallat olmasına izin vermeyeceğiz” dedi. 
Cumhuriyet Caddesi üzerinde partisi tarafından düzenlenen mitingde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan Hakkari’nin tüm ilçelerindeki kardeşlerime selamlarımı gönderiyorum. Milletimizin huzuru ve emniyeti için gözü ufukta, eli tetikte nöbet tutan yiğitlere selamlarımızı iletiyorum. Rabbim canından aziz bildiği vatanı için can veren o Mehmetleri korusun. Hakkari’yi, Hakkarili kardeşlerimizi kem gözlerden korusun. Rabbim aramızdaki bu muhabbeti kem nazarlardan korusun. Yaklaşık 1,5 yıllık hasretin ardından tekrar Hakkari’deyiz. İstikbalimiz için çok kritik bir seçimin arefesinde Hakkari’nin misafiriyiz. Bugün çok farklı bir Hakkari görüyoruz. Size Şırnak’ın selamlarını getirdim. Şırnak’ta da bir coşku ve heyecan vardı. Dolaysıyla el ele vereceğiz, kalkınma yolunda kısa zamanda çok büyük mesafe alan Hakkari’yi daha da ileriye taşıyacağız. Çukur terörünün izlerini silmiş geleceğine umutla bakan bir Hakkari gördüm bugün. Kayyumlarımız ve kamu kurumlarımız gerçekten Hakkari’ye güzel hizmet ettiler. Teröristlerin adeta enkaza çevirdiği bu güzel şehri süratle ayağa kaldırdılar. Altyapı yatırımlarından sokak aydınlatmalarına, temizlikten parklara, spor alanlarından bahçelere kadar Hakkarili kardeşimin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri hayata geçirdiler. Belediyecilikte de Hakkari uzun yıllar hasretini çektiği yatırımlara kavuştu. Kandil’e peşkeş çekilen o paraların sizler için harcandığında şehrimizin nasıl güzelleştiğini gördünüz mü? Belediye kamyonlarının teröristlere mühimmat taşımak yerine sizlere hizmette kullanıldığında nelerin başarılabileceğini gördünüz mü? Kepçelerin terörist için çukur kazmak yerine yol yapmakta, altyapı inşa etmekte kullanıldığında hangi sıkıntıların çözüldüğünü gördünüz mü? Bu süreçte kimlik siyaseti yapanlarla eser siyaseti yapanlar arasındaki o büyük farkın ortaya çıktığına inanıyorum” dedi. 
“Hakkarili kardeşim iki zihniyet arasındaki derin uçurumu bizzat yaşadı” 
“Kandil’e özellikle çalışanlar var. 12, 13, 14, 15 yaşındaki kızlarımızı, yavrularımızı Kandil’e kaldıranlara 31 Mart’ta hesap soruyor muyuz?” diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Ağlayan annelerin gözyaşlarını dindiriyor muyuz? Kandil’deki terör baronlarına hizmet edenlerle, devletinin ve milletinin emrinde sizlere hizmet etmek için çalışanlar arasındaki ayrımın farkına varıldığına inanıyorum. 30 Mart 2014 tarihinden buyana geçen sürede Hakkarili kardeşim hem ihaneti, terörü, ihaneti gördü, hem de ehil ellerde, dürüst ellerde nereden nereye gelebileceğine şahit oldu. Son 5 senede Hakkari neler gördü neler. Aydınlığı da gördü terör karanlığını da. Özgürlüğü de gördü, bölücü örgütün zulmünü de. Emniyet ve huzuru da gördü, sokak çetelerinin baskısını da. Son beş senede benim Hakkarili kardeşim iki zihniyet arasındaki derin uçurumu bizzat yaşadı, bizzat tecrübe etti. Bu güzel şehrin üzerinde bir daha terör gölgesi düşürmesin. İnsanları büyüleyen bu güzelliğin, Kandil’in kapı kulları tarafından kirletilmesine izin müsaade etmeyeceğiz. Hakkari’nin sokaklarına, esnafına, bölücü örgütünün başı bozuk çetelerinin musallat olmasına izin vermeyeceğiz. Kayyumlar aracılığıyla zirveye taşıdığımız bu hizmet yolculuğunu, elbirliğiyle, gönül birliğiyle 31 Mart’tan sonra devam ettireceğiz. Hakkari’nin 31 Mart’ta karanlık yerine aydınlığı, yıkım yerine yatırımı, baskı yerine özgürlüğü tercih edeceğine inanıyorum. 31 Mart’ta Hakkarili kardeşlerimin mührü hizmet ve eser siyasetine vuracaklarına inanıyorum. 31 Mart’ta Hakkari’de benim Kürt kardeşimin iradesini 3-5 marjinale peşkeş çekenlere esaslı bir ders vereceğine inanıyorum.” 
“HDP’yi o yönetenler var ya, onlara terörist diyorum” 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi ne diyorlar, ‘Cumhurbaşkanı HDP’ye oy verenler teröristtir’ diyorlar. Benim ağzımdan siz öyle bir şey duydunuz mu? Ben kime terörist diyorum biliyor musunuz? HDP’yi o yönetenler var ya, onlara terörist diyorum. Çünkü onlar benim vatandaşlarımızı aldattılar, kandırdılar. Dağa kaçıranlar onlar değil mi? O yavrularımızı maalesef oralarda kendi art niyetleri için kullananlar onlar değil mi? Ve daha da ötesi, sizlere ekranda göstereceğim. Ne diyor, ‘Bizim arkamızda şunlar var, bunlar’ diyorlar. Şimdi izleyelim. Kimler varmış arkalarında; PKK, YPG vesaire. Bunları görmemizde bir fayda var” diye konuştu. 
Taksim’deki gruba sert tepki 
Sinevizyon gösterisinin ardından konuşmasına devam eden Erdoğan, “İstanbul’un göbeğinde ezan düşmanlığı, bayrak düşmanlığı, ahlak düşmanlığı yapan edepsizlere Hakkari’nin artık yeter demesini bekliyorum. Ezanı yuhalayan, ıslaklayan, düdük sesiyse bastırmaya çalışan, edepsiz pankartlarıyla saygısızlıkta sınır tanımayan o güruhun arkasında kim var? CHP. Kim var HDP. Ama önce değerlerimize saygı gösterilmesini bekliyoruz. Ezanımıza, bayrağımıza saygı göstermeyene hiç kimse kusura bakmasın biz saygı da duymayız, fırsatta vermeyiz” ifadelerini kullandı. 
Sinevizyonundaki aksaklığın giderilmesinin ardından görüntüleri izlettiren Erdoğan, şöyle devam etti: 
“Görüyorsunuz kol kol. Bölücü terör örgütünün başı, hepsinin başı, beraberler. Buyurun Bay Kemal. Bay Kemal buraya Türk bayrağıyla gelemedi. Örgütün bayrağıyla geldi. Hatırlayın. Bakın müezzini tokatlıyorlar. 8 Mart Kadınlar Günü dediler, Taksim’e yürüdüler. Dert, seçim öncesi ülkeyi karıştırmak. Bu kadın da CHP İstanbul İl Başkanıdır. Kardeşlerim İstiklal Marşımızda ne diyor? HDP kongrelerinde İstiklal Marşımızı bile okutmaz. Onlar bayrağımızı yaktılar. Biz ise bayrağımızla yürüdük, yürüyoruz. Hakkarili kardeşlerimin şu ortaya koydukları tablodan dolayı kendilerini alkışlıyor, şükranlarımı sunuyorum.” 
“Ezana düşmanlık eden, bu ülkenin ve milletin tüm değerlerine de düşman demektir” 
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğurunda ölen varsa vatandır” dizelerini okuyan Erdoğan, “Ezanımızla ilgili İstiklal Marşımızda ne diyor. ‘Ruhumun senden İlahi şudur ancak emeli: Değmesin ma'bedimin göğsüne na-mahrem eli; Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli. Ebedi, yurdumun üstünde benim inlemeli.’ Şehadetleri dinimizin temeli olan ezanlarımızın yurdumuz üstünde ebediyen okunmasına kimse engel olamayacaktır. Ezana düşmanlık eden, bu ülkenin ve milletin tüm değerlerine de düşman demektir. Benim tanıdığım Hakkarili kardeşim, meydanı bunlara bırakmaz. Şimdi soruyorum, 31 Mart’ta bayrağımıza ve ezanımıza sahip çıkıyor muyuz? 31 Mart’ta vatanımıza sahip çıkıyor muyuz? 31 Mart’ta geleceğimize sahip çıkıyor muyuz? 31 Mart’ta geleceğimize sahip çıkıyor muyuz? 31 Mart’ta memleket işi gönül işi diyor muyuz? 31 Mart’ta mührü gönül belediyeciliğine vuruyor muyuz? Rabbim sizden razı olsun.” açıklamasında bulundu. 
Birlik ve beraberlik vurgusu 
Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu da yapan Erdoğan, “Biz bu ülkeyi hep birlikte kurduk. Çanakkale’yi 7 düvele beraber geçilmez kıldık. Dünyanın en güçlü ordularına Anadolu’yu biz kabristan yaptık. İstiklal Marşımızı hep birlikte zafere taşıdık. Biz aynı topraklarda yaşıyor aynı kaderi paylaşıyoruz. Diyarbakır’ı Adana’dan, Gaziantep’i Malatya’dan kim ayırabilir. Yozgat’ı İzmir’den, Çorum’u Urfa’dan kim koparabilir? Hakkari’yi Hatay’ın, Şırnak ile Kars’ın arasına kim girebilir? Her gün 5 kez aynı kıbleye yönelen kalpleri kim bölebilir? Benim için Türk Kürt aynıdır. Niye? Yıllar yılı siyasetin içindeyim. Meydanlarda hep şunu söyledim. Biz yaratılanı Yaradan’dan ötürü seviyoruz. Zira Rabbimiz ne buyuruyor: ‘Biz sizleri kavimler halinde yarattık. Bir birinizle iyi anlaşasınız, tanışasınız diye.’ Hiçbir kavmin bir diğerinden üstünlüğü yok. Onun için Arap, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abaza. Bizim aramıza nifak sokmak isteyenler bunları söylüyor. Bizde asla böyle bir şey yoktur. Teröristler rahatsız olsa da et tırnak gibiyiz. Bölücüler rahatsız olsa da hep birlikte Türkiye’yiz. Kardeşliğimizi kimse hafife alamaz. Türkle Kürtün arasına kimse fitne sokamaz. Hiç kimse bu ülkeyi bölemez. Topraklarımız üzerinde ameliyat yapamaz.” diye konuştu. 
“Bu adam Kürt değil, ama benim Kürt kardeşlerim adına konuşuyor” 
“Ben istiyorum ki milletim gerçekleri görsün” diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: 
“Bu adam Kürt değil, ama benim Kürt kardeşlerim adına konuşuyor. Eş Başkan Sezai Temelli. Oraya nasıl olmuş gelmiş, ama benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Diyor ki ‘Kürdistan’da oylar HDP’ye.’ Soruyorum sizlere, Türkiye’de Kürdistan diye bir yer var mı? Türkiye’de Güney Doğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Orta Anadolu, Ege, Marmara var. Kürdistan nerede var? Irak’ın kuzeyinde var. Sezai Efendi, eğer Kürdistan’a gitmek istiyorsan buyur git. Ama kalkıp ülkemizi sen bölemezsin. Sana böyle bir fırsatı asla vermeyiz. Onun için gelin bu oyunu hep beraber bozalım. Öbürü ne diyor, ‘Biz sırtımı PKK, YPG’ye dayadık’ diyor. Biz de sırtımızı Hakkarili kardeşlerimize ve Allah’a dayadık. Farkımız bu. Öbürü de ‘1 Temmuz’a kadar terörle mücadele yasasını kaldırmazsan savaş kapıdadır.’ 1 Temmuz gelip geçti. Ne oldu, hani savaş. Şunu bir defa bilmeleri lazım. Biz ne dedik. İnlerine gireceğiz, dedik. Cudi’de, Gabar’da, Kandil’de, Tendürek’te inlerine girdik mi? Girdik. Bundan sonra da gireceğiz. Halkımın huzurunu kaçıranlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Halkımın huzurundan biz sorumluyuz. Sonuna kadar da takip edeceğiz. Vatan bir bütündür, bölünmez. 7 bölgesi ve 81 iliyle bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bayrağımız, ezanımız, milletimiz, inancımız bellidir. İstiklal Marşımız bizim kırmızı çizgimizdir. Rabiamız bizim kırmızı çizgimizdir. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Adı sanı ne olursa olsun hiç kimsenin bu çizgileri çiğneme hakkı yoktur. Hiç kimsenin kutsallarımıza, ortak değerlerimize hakaret etme lüksü yoktur. Her kim bunları yok sayarsa, her kim bunlara dil uzatırsa, hukuk ve demokrasi içerisinde mücadele etmek boynumuzun borcudur. AK Parti olarak 81 vilayetimize, 82 milyon vatandaşımıza aynı samimiyetle yaklaşıyoruz. Her ferdinin derdini, kederini dinliyor, çözümler üretiyoruz. Yola çıkarken eğitim, sağlık, adalet, emniyet, tarım, ulaşım dedik. Hakkari’de ilk yaptığımız eserlerden bir tanesi Hakkari hastanesidir. Yüksekova’da da aynı gün 150 yataklı bir hastanenin açılışını yaptık. Niye? Biz sizi Allah için seviyoruz. Burada hastane yoktu. Yüksekova hastanesi açılışında tehdit ettiler, kimse gelmedi. Tehdit ediyorlar. Kim için yaptık? Hakkari için, Hakkari’deki kardeşlerimiz için yaptık. Vatandaşın hayrına yapılan şeyleri destekleme dertleri de yok. Ülkemizin demokrasi kalitesini düşüren yasaklara son verdik. Klavyeler, kelimeler, düşünceler, tabelalar üzerindeki baskıları bir daha geri gelmemek üzere biz kaldırdık. Hiç kimseyi dışlamadık. Birilerine şirin gözükmek için doğuda ayrı batıda ayrı bir dil kullanmadık. ‘Orduyu göreve’ pankartı açan darbe severlere, esnafın malını yağmalayan gezici çapulculara, Pensilvanya’daki şarlatana iradelerini teslim etmiş alçaklara rağmen demokrasimize asla helal getirmedik. Hakkarili kardeşimin sandıkta bize emanet ettiği her bir oyun hakkını, 15 Temmuz gecesi olduğu gibi gerektiğinde canımız pahasına savunduk. HDP ile kol kola yürüyen CHP’ye rağmen pek çok esere imza attık. Vilayetler arasındaki gelişmişlik farkını azalttırdık. Selahattin Eyyübü Havalimanını biz burada kazandırdık. Siz ne çileler çektiniz. İstanbul’dan buraya gelmek için Van’a, Van’dan da buraya arabalarla gelecektiniz. Biz dertliyiz. Sizi Allah için seviyoruz. Onun için buraya havaalanını getirdik. Mardin’e hızlı tren dedik, bu adam (Sezai Temelli) hızlı trene karşı çıkıyor. Hızlı tren benim vatandaşım için, onlar da binsin. Bu söylenen şeyler takdir edilir mi? Bu adam HDP Eş Başkanı, Kürtler adına konuşuyor. Sen bir kere Kürt değilsin.” 
HDP’ye sert eleştiri 
Konuşmasında HDP’ye tepki gösteren Erdoğan, “Yıkımdan, şiddetten, ölümden, acıdan başka bir şey getirmeyenler, utanmadan bize laf söylüyor. Senelerce gençlerin kanı üzerinde siyaset yapanlar, şimdi kalkıp bize saldırıyor. Bu bağnaz zihniyete göre hızlı tren, yol, havalimanı, üniversitede, okulda, hastanede size lüks. Hakkari’ye üniversite yaptık. Yanlış mı yaptık? Hakkarili kardeşim evladını üniversite için Ankara, İstanbul’a gönderecekti. Bunların nazarında cami, Kur’an kursu, park gereksizdir. Öğretmene, imama, doktora da karşıdır. Kaçırmadılar mı? CHP nasıl özgürlüğü bu millete çok gördüyse, bu zihniyet de çok görüyor. Bunlar tıpkı ittifak ortakları CHP gibi; hep yatırıma, reforma karşı çıktılar. Karşı çıkmakla kalmadılar, bölücü terör örgütüne iş makinelerini yaktırdılar, işçileri katlettiler, bölgeye gelen iş adamlarını tehdit ettiler. Devletin bölgeye gönderdiği doktoru, öğretmeni, kaymakamı, polisi de şehit ettiler. Senelerce Hakkari’de yaşayan kardeşlerimi geri kalmışlığa, yokluğa, yoksulluğa, şiddete mahkum ettiler. Çünkü terörün amacı budur, gayesi budur, beslenme kaynağı budur. Terör özgürlükten değil, yasaklardan beslenir. Terör eğitimden değil, cahillikten beslenir. Terör kandan, acıdan zulümden beslenir. Kardeşlerim, son 17 yılda terör örgütlerinin ve uzantılarının bu sömürü ve yağma düzenini bozduk. Yatırım, kardeşlik ve hizmet siyasetimizle en büyük darbeyi terör örgütlerinin beslenme kaynaklarına indirdik. Son 17 yılda doğu ve Güneydoğu illerine 290 katrilyon yatırım yaptık. Aynı şekilde Hakkari’ye 11 katrilyon yatırım yaptık” dile konuştu. 
Hakkari’ye müjdeler 
Konuşmasında "Hakkari’ye müjdeli haberlerim var" diyen Erdoğan, “İlk müjdem. Şehrimize on bin seyircili bir stadyum yapacağız. Hakkari stadyumumuzun proje çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Yüksekova’da kapalı spor salonu yapıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, şehit yakınlarımızı, yaşlılarımızı, engellilerimizi toplam 1,6 katrilyon liralık kaynakla destekledik. Sağlıkta, 150’ser yataklı Hakkari ve Yüksekova hastanelerini, 50 yataklı Şemdinli Devlet Hastanesini ve 20 yataklı Çukurca Devlet Hastanesini şehrimize inşa ettik. Hakkari’ye toplam 28 sağlık tesisi kazandırdık. İkinci müjdem, Hakkari Devlet Hastanemizi 100 yataklı kadın doğum çocuk ünitesi yaparak büyüteceğiz. Yüksekova Devlet Hastanemize 100 yataklı bir ek bine yaparak burayı büyüteceğiz. Hakkari’de 4 bin 100 konut projesini hayata geçirdik. İmar barışı ile 15 bin 777 Hakkarili kardeşimizin sorununu çözdük. Kültürde Meydan Medresesi ile birlikte 2 tarihi eserimizin restorasyonu yaptık. Ulaştırmada 2002 yılına kadar Hakkari’de sadece 1 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı, biz buna 85 kilometre daha ekledik. Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bizim farkımız bu. Halen devam eden projelerimizi de hızlıca hizmete alacağız. Üçüncü müjdem, Yüksekova’ya organize sanayi bölgesini kurmak için yer seçimine başladık. Böylece ülkemizde organize sanayi bölgesi olmayan tek ilimiz kalmayacak. Geçtiğimiz aralık ayında Hakkari’ye doğalgazı getirdik mi? Memnun muyuz? Şu an 81 vilayetin tamamına doğalgaz geldi. İlçelerin de tamamına doğalgazı getireceğiz. 2 yıla kadar Yüksekova’ya doğalgaz arzını sağlayacağız. Sizlerden istismarcılara değil, sizin için samimiyetle çalışanlara destek olmanızı istiyorum. 31 Mart’ta hizmet siyasetine destek veriyor muyuz? İstismarcıların defterini dürüyor muyuz? Hakkari merkeziyle ilçe ve belde belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet ediyorum” şeklinde konuştu. 
Kenevir torbasındaki çayın dağıtımının ardından miting sona erdi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KARS Haberleri

Başlık Tarih
 
Kars Valisi “yıkacağız” dedi ve yıktı19 Mart 2019
Karslı sporcular 6 madalya ile kente döndü19 Mart 2019
Karslı hayırsever işadamından anlamlı bağış19 Mart 2019
Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma bölge finali yapıldı19 Mart 2019
Kars'ta Uyuşturucu Operasyonu18 Mart 2019
Kars'ta Trafik Kazası: 7 Yaralı18 Mart 2019
Cumhurbaşkanından Kars’a tam destek18 Mart 2019
YKS geç başvuruları 19 Mart'ta başlıyor!18 Mart 2019
Bakan Kurum, müjdeler vererek Kars’tan ayrıldı18 Mart 2019
Kars'ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi töreninde Atatürk’ün mektubu okundu18 Mart 2019
Kars'ta Konut Satışı İstatistiği Açıklandı!18 Mart 2019
ÖFKE, ÖFKE KONTROLÜ, BAŞETME YÖNTEMLERİ18 Mart 2019
Arslan ve Kılıç'ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi mesajı18 Mart 2019
Vali Öksüz'e 14 Mart Tıp Bayramı ziyareti15 Mart 2019
HDP Kars’ta projelerini açıkladı: "Kars’ı halkla birlikte dönüştüreceğiz"15 Mart 2019
Kars’ta AFAD sel baskınları karşı vatandaşları uyardı15 Mart 2019
KAÜ'de KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı düzenledi15 Mart 2019
Bakan Pakdemirli’den pancar üreticilerine müjde!13 Mart 2019
HDP’nin Kars adayları projelerini açıklıyor13 Mart 2019
Bakan Pakdemirli'den çiftçiye ve besiciye müjde!12 Mart 2019
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kars’a geldi12 Mart 2019
Arslan ve Kılıç'ın İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü mesajı12 Mart 2019
Kars’ta PKK/KCK operasyonda gözaltına alınan 6 kişi serbest bırakıldı12 Mart 2019
Gazeteci merhum Öner Daşdelen mezarı başında anıldı12 Mart 2019
Eski garajlar sular altında12 Mart 2019
"Ezan’a Tahammülsüzlük Kabul Edilemez"12 Mart 2019
Vali Öksüz'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı08 Mart 2019
KAİFED Sincan'a Destek verdi.08 Mart 2019
Milletvekillerinin Kandil Mesajı08 Mart 2019
HDP Kars Belediye Eşbaşkan adayları, Yerel Yönetimler Şeffaflık Taahhütnamesi’ni imzaladı08 Mart 2019
Kars Valisi Türker Öksüz öğrencilere tavsiyede bulundu08 Mart 2019
Kars'ta Mahalle Bekçileri Görevlerine Başladı04 Mart 2019
Mal varlığını açıklayan Ayhan Bilgen: Kars Kalesine başka bayrak dikmeyeceğiz04 Mart 2019
Kars’ta oy pusulaları BASILIYOR...04 Mart 2019
Bakan Mustafa Varank Kars’a geldi01 Mart 2019
76 Büyükelçi Kars’a geldi01 Mart 2019
Temelli: “Kars, halkların bahçesi, kültür beşiği ve bir arada yaşamanın örneğidir”01 Mart 2019
Kars’ta kablo hırsızları tutuklandı01 Mart 2019
Kars'tan Erzurum'a Giden Özel Harekat Zırhlısı Kaza Yaptı28 Şubat 2019
Ayhan Bilgen’den Kars Belediye Başkan adaylarına ‘mal varlığınızı açıklayın’ çağrısı,28 Şubat 2019
Kars’ta 38 köy yolu ulaşıma kapalı28 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, okullarda incelemelerde bulundu28 Şubat 2019
Kars'ta yoğun kar yağışı27 Şubat 2019
Kars’ta uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı,27 Şubat 2019
KATSO ve İŞKUR arasında Girişimcilik Protokolü imzalandı27 Şubat 2019
Kars sokaklarına bekçiler geri dönüyor27 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Kendimizi kandırmayalım”27 Şubat 2019
Gazeteci Adem Alp’in Acı Günü27 Şubat 2019
Kars’ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim semineri verildi,22 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Artık eskisi gibi yürümeyelim”22 Şubat 2019
Kars’ta anne sütü farkındalık çalışması!22 Şubat 2019
Kars’ta ödemeler bugün başlıyor22 Şubat 2019
Kars’ta oteli soyan hırsızlar yakalandı22 Şubat 2019
Bakan Akar Kars Valiliğini ziyaret etti21 Şubat 2019
Kars Ülkü Ocaklarından “Hocalı’da Türk Soykırımı” Paneli21 Şubat 2019
MHP’nin Kars Adayından Basına Gönderme!21 Şubat 2019
Kayıt yenileme için son 2 gün!21 Şubat 2019
AK Parti Kars'ta adayını çekti19 Şubat 2019
Erzurumlu Asker Afrin'de Şehit Düştü18 Şubat 2019
AK Parti’nin Kars Belediye ve İl Genel Meclisi Adayları Belli Oldu18 Şubat 2019
Kars'ta 2018 yılında aranan 561 şahıs yakalandı18 Şubat 2019
Kars’ta eğitimcilerin gündemi 3600 ek gösterge18 Şubat 2019
Kars'ta Konut Satışı İstatistiği Açıklandı!18 Şubat 2019
Tüm tarımsal ve hayvansal kayıtlar tek ekranda17 Şubat 2019
Yunus Kılıç konferans verdi16 Şubat 2019
Kars ve Kağızman'da PKK/KCK operasyonu: 9 gözaltı16 Şubat 2019
Kars'ta uyuşturucu yakalandı16 Şubat 2019
Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatına 15 dost ve müttefik ülke katıldı16 Şubat 2019
Paşa'dan Vali Öksüz'e ziyaret16 Şubat 2019
Balcı, KAI Federasyonunu ziyaret etti14 Şubat 2019
AK Partide neler oluyor Kars Gençlik Kolları Başkanı İstifa Etti,13 Şubat 2019
AK Parti Kağızman İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri belli oldu,13 Şubat 2019
Kars’ta ‘Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı’ gerçekleştirildi13 Şubat 2019
2010 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda bin 112 kişi mercek altında12 Şubat 2019
Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar12 Şubat 2019
Kars’ta kombi hırsızları yakalandı12 Şubat 2019
Kars’ta yolcu midibüsü ile TIR çarpıştı: 20 yaralı11 Şubat 2019
Kars’ta Şüpheli Ölüm11 Şubat 2019
Karslı sporcumuz Tuğba Toptaş Balkan Şampiyonu oldu11 Şubat 2019
Kars’ın hemşehri profili açıklandı11 Şubat 2019
Kars polisi “can vermeden kan verdi”11 Şubat 2019
Kars belediye başkan adayları ‘Vahdet” fotoğrafı çektirdi11 Şubat 2019
Yunus Kılıç, CNN TÜRK ekranlarında yeni hal yasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu10 Şubat 2019
Kars’ta HDP çok hızlı: üçüncü seçim bürosu açıldı10 Şubat 2019
Cumhur İttifakı'ndan Kars’a yeni formül10 Şubat 2019
Kars’ta okul çevreleri denetlendi09 Şubat 2019
Yunus Kılıç, HAL Yasasını Değerlendirecek09 Şubat 2019
Kars merkezli 14 ilde FETÖ/PDY operasyonu09 Şubat 2019
Sefer Özabay: “Sigarayı bırakmak için 9 Şubat bir dönüm noktası olsun”09 Şubat 2019
Haydi Çocuklar Camiye Ödül Töreni Yapıldı09 Şubat 2019
Sürücüler dikkat! Kars’ta görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü08 Şubat 2019
Çıldır Gölü dikkatleri üzerine çekiyor08 Şubat 2019
Kars’ta ihraç edilenler geri alındı,07 Şubat 2019
Kars'ta 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Olacak07 Şubat 2019
Kars’ta Trafik Kazası : 1 Yaralı07 Şubat 2019
Kars'ta aracında ölü bulunan İbrahim Ömeroğlu toprağa verildi06 Şubat 2019
Kars’ta verimlilik eğitimi verildi06 Şubat 2019
Genel Sekreter Alpaslan Yüce Ameliyat Oldu05 Şubat 2019
“Kanserden Değil, Geç Kalmaktan Korkun”04 Şubat 2019
Yıllık İşletme Cetveli Duyurusu04 Şubat 2019
Kars’ta yarıyıl tatili bitti04 Şubat 2019
2018 - 2023 Stratejik Planı ilgi görüyor04 Şubat 2019
Karslı sporcudan bir başarı daha04 Şubat 2019
Kars'ta Feci Trafik Kazası03 Şubat 2019
Hüsnü Kapu, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği’nin Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi03 Şubat 2019
15 tatili ne zaman bitiyor, okullar ne zaman açılacak? Sömestr tatili uzayacak mı?03 Şubat 2019
Kuraklık sigortası müracaatları 15 Şubat’a uzatıldı03 Şubat 2019
Sonunda Kars’ta göç durdu!01 Şubat 2019
Üniversite Öğrencilerine Yönelik Kısa Film Yarışması01 Şubat 2019
Tuncay Mutluer’den Ayhan Bilgen’e yanıt: “Biz gerçekleri söylüyoruz”01 Şubat 2019
Kars’ta Yaya Önceliği Bilinci oluşturuluyor31 Ocak 2019
Kars'ta Silahla Oynarken Kendini Vuran Şahıs Öldü31 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, Hudut Karakollarını ziyaret etti31 Ocak 2019
Kars'ta “Doğayı, Çocuk Oyunlarını ve Tarihimi Kameraya Aldım Projesi” sona erdi31 Ocak 2019
Işıl Park Hotel ünlü sanatçılarla sezona “merhaba” dedi30 Ocak 2019
Ayhan Bilgen: “Biz bu Belediyeyi takipsizlikten, ilgisizlikten ve sahipsizlikten kurtaracağız”30 Ocak 2019
Kars'ta 9 yıl cezası olan 4 şahıs yakalandı30 Ocak 2019
2019 yılı bireysel sulama hibe başvuruları başladı30 Ocak 2019
Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, örnek polis memurunu ödüllendirdi30 Ocak 2019
MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, projelerini ve kaynaklarını açıkladı,30 Ocak 2019
Kazım Karabekir Paşa Vefatının 71. Yılında Kars'ta Anıldı27 Ocak 2019
Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterini Arıyor27 Ocak 2019
Kars'ta Genç Kız Kendini Astı!27 Ocak 2019
MHP Kars Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı27 Ocak 2019
Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanlığı tarafından İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi.27 Ocak 2019
Kars'ta hava ulaşımına sis engeli27 Ocak 2019
Mehmet Tunahan Akbaş, Kars’ı temsil etti27 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Rehabilitasyona ihtiyacı olan öğrencilerimiz özel ilgi bekliyor”25 Ocak 2019
HDP Kars Belediye Eş Başkan Adayı Şevin Alaca: Kars’ta kayyum atanmayacaktır25 Ocak 2019
AK Parti il ve ilçe belediye başkan adayları Karslıların karşısına çıktı24 Ocak 2019
Elinde torpil patlayan çocuk yaralandı24 Ocak 2019
Kars’ta kaçak içki operasyonu24 Ocak 2019
Kars’a uyuşturucu sokmak isteyenler yakalandı24 Ocak 2019
Ak Parti Kars ilçe belediye başkan adayları belli oldu,23 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, Kars'ın çevre sorunlarına neşter vurdu,23 Ocak 2019
Kars’ta ayakkabı hırsızları yakalandı23 Ocak 2019
Kars Harakani Havalimanı 68 Personel Alacak23 Ocak 2019
Kars'ta Kablo Hırsızları Yakalandı23 Ocak 2019
Kars'ta 2019'un İlk Koordinasyonu Toplandı23 Ocak 2019
Katerina Köşkünü kurtaran Vali tarihe geçer23 Ocak 2019
Kars'ın köylerinde çiftçi eğitim toplantıları başladı23 Ocak 2019
Kars’ta dolmuş şoförü bıçaklandı23 Ocak 2019
KAÜ'de birim amirleri toplandı23 Ocak 2019
Komutanlardan Kars Valisi Türker Öksüz’e ziyaret23 Ocak 2019
Kars'ta 16 Yaşındaki Liseli Kız Okul Önünde Kaçırıldı21 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz'den Kara Yanvar Mesajı20 Ocak 2019
Kars’ta ‘Etkili İletişim Becerileri’ semineri düzenlendi20 Ocak 2019
Muhtar adaylarına YSK’dan seçim yasağı20 Ocak 2019
Harakani Havalimanı'nın Müdürü Değişti18 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, karne gününde Kars’ın karnesini açıkladı18 Ocak 2019
Kars'ta trafik kazası: 1 ölü, 1 ağır 3 yaralı18 Ocak 2019
Başkan Yıldırım: “Beylerbeyi Sarayı Müze olsun”18 Ocak 2019
Kars’ta fuhuş operasyonu: 27 kişi gözaltına alındı18 Ocak 2019
28 Şubat’a kadar ödeyene gecikme faizi yok18 Ocak 2019
Vali Türker Öksüz, Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti18 Ocak 2019
Çetin Nazik’le ev sohbetleri16 Ocak 2019
Boğatepe Köyü, Valisini Ağırladı16 Ocak 2019
Naif Alibeyoğlu DSP’den Kars Belediye Başkan Adayı oldu,16 Ocak 2019
'Kars´ın 1960'dan 1980'e kadar olan yılları kitap oldu16 Ocak 2019
CHP'nin Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman Oldu,16 Ocak 2019
Kars'ta 14 Köye Ulaşılamıyor16 Ocak 2019
AK Parti Selim'de İstifa!16 Ocak 2019
Resmi Gazete’de yayımlandı: Son tarih 19 Şubat16 Ocak 2019
İçişleri Bakanlığı duyurdu: son gün yarın!16 Ocak 2019
2018’in şiddet haritası yayınlandı, Kars bölgede 3’ncü!16 Ocak 2019
Kars’ta kar ve tipiden dolayı kapanan köy yollarında yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor16 Ocak 2019
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın öğrencilerle buluştu16 Ocak 2019
Kars Eğitim Bir-Sen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı14 Ocak 2019
Kars’ta Okullararası Yıldız Hentbol müsabakaları14 Ocak 2019
Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Yunus Kılıç, Çalıştaya katıldı14 Ocak 2019
Kars'ta çatılardan sarkan buz sarkıtlarına dikkat edilmeli14 Ocak 2019
İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu yaptı14 Ocak 2019
Arslan ve Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Dayanışma Gününü kutladı10 Ocak 2019
Vali Öksüz: “Bir tek uyuşturucu vakasına dahi tahammül edemeyiz”10 Ocak 2019
KAÜ Rektörü Kapu, öğrencilerin sorunlarını diledi10 Ocak 2019
Kars’ta 13 tesis hizmete girdi10 Ocak 2019
Başkan Yıldırım'dan, Şehit ve Gaziler Derneğine destek ziyareti10 Ocak 2019
Kars’ın içme suyu sorunu kronikleşti,10 Ocak 2019
Kaldırımlarda oluşan buzlar el yordamıyla temizleniyor,09 Ocak 2019
Kaldırımlarda oluşan buzlar el yordamıyla temizleniyor,09 Ocak 2019
Hayal güçlerini kullanarak kendi robotlarını tasarladılar09 Ocak 2019
Kars'ta eğitime kar engeli! Kars'ta yarın okullar tatil mi?08 Ocak 2019
Erdoğan Yıldırım, Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı08 Ocak 2019
Erkan Koçali’nin Arpaçay Meydanına yaptırdığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıtı açıldı08 Ocak 2019
Tarım ve Orman Kars İl Müdürlüğünde “Sıfır Atık” uygulaması08 Ocak 2019
Ayhan Bilgen: “Bir şehir yönetimi sadece siyasetçilerle olmaz”08 Ocak 2019
Cevriye Tatış Ortaokulu Basketbol’da il birincisi oldu08 Ocak 2019
Yem bitkisi destekleme icmalleri askıya çıktı08 Ocak 2019
Vali Öksüz: “Önce farkında olmamız lazım”08 Ocak 2019
YSK, Kars’ta da seçmeni tek tek bilgilendiriyor08 Ocak 2019
Bakan Kasapoğlu: “Kars’ın gençleri sportif anlamda ciddi potansiyele sahiptir”06 Ocak 2019
Bakan Kasapoğlu, Harakani Türbesini ziyaret etti05 Ocak 2019
SERKA, 33 Milyon mali destek sağlayacak05 Ocak 2019
Ahmet Koca: 40 bin 917 gazimizi hizmetli kadrosundan memur kadrosuna geçirdik05 Ocak 2019
Iğdır'da askeri araç devrildi: 1 yaralı04 Ocak 2019
Kars’ta telefon kabloları kesildi04 Ocak 2019
Kars’ta sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı04 Ocak 2019
Taş ve Akıl: “Hiçbir amatör maçta şiddet görmek istemiyoruz”04 Ocak 2019
Kars - Ani Antik Kenti arası yolcu taşımacılığı saatleri değişti03 Ocak 2019
Kars’ta Fırında Yangın03 Ocak 2019
AK Parti Kars İlçe Belediye Başkan Adayları İçin Kritik Tarih03 Ocak 2019
Kars'ta Kaçak İçki ve Uyuşturucu Operasyonu03 Ocak 2019
SERKA, Çinli sosyal medya fenomenlerini ağırladı03 Ocak 2019
YPG/PKK'ya aralıkta ağır darbe03 Ocak 2019
Kars’ta valinin adıyla dolandırıcılık uyarısı03 Ocak 2019
Türkiye’nin en büyük kardan heykelleri Sarıkamış Şehitleri için yapıldı03 Ocak 2019
Kars'ta Cinsel ve Üreme Sağlığı Eğitimleri devam ediyor03 Ocak 2019
Kars’ta soba zehirlenmesi: 2 yaralı03 Ocak 2019
Kars’ta göçmen çocuklara kışlık yardım yapıldı03 Ocak 2019
Ülke genelinde olduğu gibi, Kars’ta da tahıl üretimi azaldı03 Ocak 2019
Dağıtımı yapılan kömür satılamayacak31 Aralık 2018
İki hastane arasında koordinasyon sağlanırsa il dışı sevkler en aza inecek31 Aralık 2018
Yasin Aşkın Yıldırım, güven tazeledi29 Aralık 2018
Kars’ta komandolar sınır ötesinde düzenlenen operasyonlarda görev almak üzere uğurlandı29 Aralık 2018
Kars’ta 54 köy yolu ulaşıma kapandı27 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz: "Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinin Kümbetli Köyüne hiçbir zararı olmayacak"27 Aralık 2018
Tuğgeneral Kırış'tan Vali Öksüz'e ziyaret!27 Aralık 2018
KAÜ'de 20 bin TL'lik hizmet ücretsiz yapılıyor27 Aralık 2018
Kars'ta KYK öğrencileri sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmadı27 Aralık 2018
Sedanur Davasının Nakli İstendi26 Aralık 2018
Kars AFAD, 2018 yılı faaliyetlerini açıkladı,26 Aralık 2018
Kars’ta FETÖ operasyonu sürüyor: 7 asker gözaltına alındı26 Aralık 2018
Kars’ta HIV virüsüne rastlanıldı26 Aralık 2018
Asgari Ücret 2019 - Asgari Ücret Ne Kadar? (2019-2018)26 Aralık 2018
Kars’ta, CİMER’e başvuru sayısı 2018 yılında 3 bini aştı26 Aralık 2018
Ahmet Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kura töreninde eşlik etti26 Aralık 2018
Kars'ta Ülkücüler Hilal Kete Gecesinde Eğlendiler24 Aralık 2018
Kars’a yeni yıl hediyeleri geliyor24 Aralık 2018
Ebubekir Keleş: “Vatanımız için her koşulda çalışmalıyız”24 Aralık 2018
Ahmet Arslan, dedikodulara son noktayı koydu22 Aralık 2018
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy: "Terör örgütünün ülke sınırındaki varlığı 700'ler civarına düştü"22 Aralık 2018
İYİ Parti Kars Belediye Başkan Adayı Settar Kaya Oldu21 Aralık 2018
YSK seçim yasaklarını açıkladı21 Aralık 2018
Kars'ta Genç Çiftçi projesi meyvelerini veriyor21 Aralık 2018
Kars’ta 207 bin TL’lik malzeme çalan şahıslar yakalandı21 Aralık 2018
Kars’ın ‘Çocuk Gelin’ haritası21 Aralık 2018
Tarımsal kredilerin yeniden vadelendirilmesi köylünün yüzünü güldürüyor20 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, kurs atölyelerini inceledi20 Aralık 2018
Orhan Miroğlu: “Erdoğan, dünyanın bir numaralı küresel lideridir”20 Aralık 2018
Kars'ta 'Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu' Dönemi Başladı20 Aralık 2018
Kars Valisinden Farkındalık Oluşturan Uygulama20 Aralık 2018
Kars'ta Sisten Kaybolan 3 Kişiyi AFAD Buldu19 Aralık 2018
HDP Kars Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen Oldu19 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz görüşmesini yaptı, Pazar günleri sıcak ekmek çıkacak!19 Aralık 2018
Çetin Nazik: “Eleştirilere cevap vermeyeceğim”19 Aralık 2018
Kars'ta İmam Hatip Okulları yarışıyor19 Aralık 2018
DSİ 24. Bölge Müdürü Dündar, Gazetecileri ziyaret etti19 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, göçmen çocuklarla buluştu19 Aralık 2018
İŞKUR’da (TYP) izdihamı20 Aralık 2018
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden FETÖ soruşturmalarına ilişkin açıklama18 Aralık 2018

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH