sanalbasin.com üyesidir

‘Birlikte Okuyoruz’ Projesi devam ediyor

17 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Arpaçay ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 2015-2016 Eğitim-Öğretim sezonunun başında ilçe genelinde tüm okullarda uygulamaya konan ‘Birlikte Okuyoruz’ projesi 2. dönemde de devam ediyor.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 2015-2016 Eğitim-Öğretim sezonunun başında ilçe genelinde tüm okullarda uygulamaya konan ‘Birlikte Okuyoruz’ projesi 2. dönemde de devam ediyor.

İlçe genelinde tüm okullarda öğrenciler, öğretmenler ve hizmetlilerle birlikte kitap okumak ve bu sayede projeye katılan herkese okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla uygulanan “Birlikte Okuyoruz” projesi ikinci yarıyılda da amacına uygun devam ediyor.

Proje kapsamında tüm okullarda her sabah öğretmenlerle beraber 20’şer dakika kitap okuyan öğrenciler, bu sayede kitap okuma alışkanlığı kazanırken, aynı zamanda da okudukları kitapları öğretmenlerine yazılı ve sözlü sunarak ifade becerilerini de geliştiriyorlar. Projenin verimli yürümesi ve takibi amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tüm okullardan aylık okuma raporları alarak ve okul ziyaretleri gerçekleştirerek projenin denetimini sağlıyor.

Yürütülen projeyi yakından takip ederek konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ilçe Kaymakamı Lokman Önder; “Öğrenmenin ve keşfetmenin yapı taşı olan okumanın çocuklarımıza öğretilmesi ve sevdirilmesi amacıyla yürütülen proje ile öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, okumanın kalıcı davranış haline gelmesine katkı yapmak, ilçemizde kitap okuma oranının yükselmesine katkı sağlamak adına yürütülen bu çalışma amacına uygun bir şekilde devam ediyor.” dedi.

Öte yandan çalışmalarda emeği geçenleri de gayretlerinden dolayı tebrik eden Önder, kitap okuma alışkanlığının okul sıralarında kazanılması gerektiğinden hareketle projenin uygulandığını ve hedefin ilerleyen yaşlarda da bu kazanımın devam ettirilmesi olduğunu belirtti.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber