sanalbasin.com üyesidir

Susuzlu öğrencilerin Kars gezisi

01 Aralık 2014
0 Haber Yorum

Susuzlu öğrencilerin Kars gezisi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi, Susuzlu öğrencilere eğitim faaliyetlerinin ardından şehri gezdi. Öğrenciler, TDP Şube Müdürü Yahya Çolak öncülüğünde
Merkez Cami çevresindeki gezilerinin ardından da Kafkas haber Ajansı (KHA) ve Kars Postası Gazetesi’ni ziyaret ettiler.
TDP Kars Şubesi, öğrencilerin eğitim ve sosyal yaşamları üzerine bir dizi faaliyet yürüttü. Emniyet Müdürü Ercan Çakmak’ın destekleriyle bu faaliyetler kentte çığ gibi büyüdü. Binlerce öğrenci bu faaliyetlerden istifade etti. Köylerden, ilçelerden ve kent merkezinden çok sayıda öğrenciye sinemada onlarca film izlettirildi. Tarihi yerlerin gezilmesinin yanında TDP Şubesinde birde Türkçe ve Matematik dersleri verildi. Bu dersler, TDP Şubesinde görevli polis memurları, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli öğretmenler ve gönüllü üniversite öğrencileri tarafından de verildi. Öğrenciler bu faaliyetlerde hem derslerini öğrendiler, hem piknik yaptılar. Bol bol eğlenmeye de vakit ayıran öğrenciler için bir dizi etkinlikler düzenlendi. Kars Kalesi, Hamamlar, tarihi köprülerin yerinde gezilmesinin yanında buralarda öğrencilere tarihi bilgilerde aktarıldı. Aynı zamanda da Şehit Ebu-l Hasan Harakani Hazretleri türbesi de ziyaret ettirildi.
Öğrenciler kent turu kapsamında Merkez Camii civarına geldiklerinde de Kafkas haber Ajansı’nı ziyaret ettiler ve gazetecilik mesleğiyle ilgili merak ettikleri konuları ajansın yetkilisi Bedir Altunok’tan öğrendiler.
(BA-BA/S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber