sanalbasin.com üyesidir

Selim Belediye Başkanı KHA’da!

29 Haziran 2014
0 Haber Yorum

Selim Belediye Başkanı KHA’da!
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Selim İlçesi Belediye Başkanı Coşkun Altun, Kafkas Haber Ajansı’nı (KHA) ziyaret etti.
Selim ilçesindeki sosyal ve kültürel içerikli projeler, cirit, alt yapı hizmetleri, içme suyu gibi hizmetlerle ilgili geçtiğimiz ay Selim ilçesine ziyaret gerçekleştiren Kafkas Haber Ajansı, belediye başkanı Coşkun Altun ile özel röportaj yaparak kamuoyu ile buluşturmuştu. Bu ziyaretin ardından Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, Kafkas Haber Ajansı’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ajansın kurucusu Bedir Altunok ile görüşen Başkan Altun, ilçedeki hizmetlerin tüm hızıyla sürdüğü ve her zamanki hedefleri olan Selimlinin her şeyin en iyisine layık olduğu düşüncesiyle hareket ettiklerini belirtti.
Altun daha sonra şunları söyledi:
“Bizim anlayışımız ‘halka hizmet Hakk’a hizmettir’ anlayışıdır. Biz yola çıkarken samimi duygularla çıktık. İlçemiz gelişmeye müsait bir ilçe. Bu nedenle ilçemizde önceliklerimiz nelerdir. Bu önceliklerimiz arasında da en öncesi neyse onu uygulayarak başladık. Selim halkına bana desteklerinden dolayı sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum. Biz de onlara her alanda layık olmaya çalışacağız. Benden önceki arkadaşa da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Aynı teşkilatta çalışıyorduk onunla. Siyasette olmazsa olmazlardan biri ekip ruhuyla çalışmaktır. O bilinçle çalıştığımız için başardık. Ona yeni görevinde başarılar diliyorum. İlçenin en büyük problemi olan su konusunda titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Altun, “Biz Temmuz ayının sonlarına doğru kazmayı vuracağız, yer tespiti yapacağız. Bu sorunun çözümü noktasında. Belediyeyi aldığımız ilk günden itibaren bizim kovaladığımız en önemli iş buydu. Yani öncelikle Selim’in asli sorunu bu. Doğanpınar dediğimiz şuan ki mevcut şebekemizi biz rehabilite edeceğiz çünkü biliyorsunuz As-Pes borular kanserojen madde üretiyor. Bir an önce o güzel suyumuzu Selim halkının hizmetine sunacağız.
Özellikle bölgemiz tarım ve hayvancılık bölgesi. Daha önce Serhat Kalkınma Ajansı bize Doğu Anadolu’nun en güzel hayvan pazarını yaptı. Biz bu hayvan pazarını ve yanındaki mezbahaneyi kapasite olarak geliştirmek ve genişletmek istiyoruz. Serhat Kalkınma Ajansı’nın proje başvuruları belli bir tarihte oluyor. O tarihte seçim dönemine denk geldiği için biz 2014’ü geçirdik. Seneye proje başvurusu belli olduğu zaman biz mezbahanemizi daha da geliştirmek için güzel bir proje hazırlayıp, Serhat Kalkınma Ajansı’na sunacağız. Hayvan yetiştiricilerimizin Erzurum’da değil burada rahatlıkla kesin yapabilecekleri mezbahane yapmayı planlıyoruz.
ENGELLİLER YAŞAM MERKEZİ’Nİ AÇIYORUZ
Eğitim alanında da çalışmalarımız, projelerimiz var. Mesela kaymakamlıkla ortaklaşa yürüttüğümüz projelerimiz var. Kaymakamlığın seçimden önce yürüttüğü Engelliler Yaşam Merkezi’nin de dahil olduğu ve bizim de katıldığımız bir proje var. Engelliler Yaşam Merkezi, engelli çocukları ailelerinden sabah eve kadar giderek alıyor. Akşama kadar bütün bakımlarını yapıyor, onlarla ilgileniyor. Böylece aileler işlerine gidebiliyor, işlerini gönül rahatlığıyla halledebiliyorlar. Akşam engelli vatandaşımızı, kardeşimizi evine kadar bırakıyorlar.
CİRİT ALANI VE AT BİNİCİLİĞİ TESİSİ KURULACAK
Kaymakamlıkla birlikte bu yıl bu ilke imza atacağız. Ciritle ilgili bölgesel yarışları burada yapmaya çalışıyoruz. Geçen yıllarda yapıldı, bu yıl da yapılacak hatta seçmeler vardı. Bununla ilgili yine kaymakamlıkla ortak çalışmamız var. Cirit alanı ve at biniciliği tesisi kurulacak.
Selim’in bir özelliği de şu: Hayırseverlerimizin bize çok büyük desteği var. Tabi bunda istemek, istemesini bilmek çok önemli. İstemesini bildikten sonra herkes gelip memleketine illaki bir şey yapar. Bu konuda özellikle Selimli işadamlarına Kafkas Haber Ajansı aracılığıyla teşekkür etmek istiyorum. Çünkü Selim’i duydukları zaman yapamayacakları iş yok. Yapılan kız yurtları, okul; devlet adı altında, devletin yapacağı birçok şeyi hayırseverlerimiz sağ olsunlar yaptı. Rahmetle anıyoruz mesela, Celal Aras hem Öğretmenevi yaptı, hem Anadolu Lisesi hem de Hatıra Ormanı yaptı. Kağızman’da Latif amca hanımı adına okul yaptı. Celal Kahraman Yaylacık Köyümüzden çıkmıştır ama ne köyünü ne de yurdunu asla unutmadı. Yapılan birçok yardım var, saymakla bitmez. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah yardımları devam edecek. Mesela yapacağımız gençlik merkezinde yine bizim İzmirli işadamımız yapacak. İstenilen şey ilçeniz için faydalıysa zaten bu anlaşılıp yardım ediniliyor duyarlı kişiler tarafından.
Bizim hayırseverimizden gençlik merkezi kurulmasını isteme sebebimiz şu: Gençlerimi kahve köşelerinden kurtarmak, burada ikamet eden memuru olsun, çalışanı olsun sosyal aktivite adı altında bir şeyler sunabilmektir. Anlayışımız bu. Sonuçta bu memleket bizim, bu ilçe bizim. Bu ilçedeki kardeşlerimiz bizim. Kötü yollara düşmemeleri için yanlış alışkanlıklar edinmemeleri için elimizden geleni yapmak kaldı ki bu bir ilçeye yapılacak en güzel hizmetlerden biridir. Gençlerimizi kurslara yönlendirerek bir şeyler yapabiliyor olma duygusunu, üretme duygusunu yaşamalarını istiyoruz. İşte saz kursu, gitar kursu gibi birçok kurslarımız olabilir bu çalışmalarımız arasında. Gençlik merkezi bu tür şeylere hizmet ettiği için kadınlarımız için de kurslar açabiliriz. Hayırseverimiz yörenin mimarisini de yansıtacak insanlarımıza faydalı olan bir gençlik merkezi yapacak inşallah.
Belediye başkanı olarak benim en büyük hayalim yeşil bir Selim. Toz olmayan, çamur olmayan, insanların rahat ve özgür bir şekilde hüküm sürebileceği, yaşayabileceği bir Selim. Caddesiyle olsun, sokağıyla olsun bütün ilçelere örnek olabilecek bir Selim hayal ediyorum. Sarıkamış gibi engebeli sokakları yok, dümdüz bir yer Selim. Dolayısıyla başka bir ilçede 10 liraya yapacağın işi Selim’de 5 liraya yaparsın. 5 yıllık belediye başkanlığı süremi ben 3 yıllık olarak hesaplıyorum. Çünkü; kış mevsimi çalışma zamanını kısıtlıyor. Çalışma süremiz iklim koşullarından dolayı yılda 6 ay. 3 yılda neler yapabilirim hesabını yapıyorum. Kışın vatandaşa yapabileceğin en büyük hizmet kar küremek. Mesela ben taş ihalesi yapmışım, yol yapacağım. Henüz başlayamadım çünkü; yağmur fırsat vermiyor. Gerçi yağmur berekettir, ona da ihtiyaç vardı. Uzun vadeli yatırımların yanında benim yapabileceğim en güzel şeylerden biri yemyeşil bir Selim. Selim gerçekten halim selim bir ilçe. Memuruyla, burada çalışan öğretmeniyle birlik ve beraberlik içinde yaşayan, birbirine saygı duyan sevgi dolu bir ilçe.
Selimli bize güvensin Allah’ında izniyle bize verdikleri desteği boşuna çıkarmayacağız. Biz AK Partinin değil Selim’in belediye başkanıyız. 5 bin 100 nüfusumuz var. Biz 5 bin 100 kişinin belediye başkanıyız. Hepsinin bizim yanımızda başımız gözümüz üstünde yeri vardır. Hepsine kapımız açıktır. Teşkilat görevimden de beni tanıdıkları için ben oy verdi, vermedi ayrımından çok insanlara saygı duymayı kendime düstur edinmişim. Selimli olup Selim dışında yaşayan herkese saygılarımı gönderiyorum. Selim’i unutmasınlar. Selim insanı halim selimdir. Vatanını milletini sevendir. Memleketlerine bir çivi dahi çakmak istiyorlarsa bize ulaşsınlar. Biz o çiviyi onlar hayrına, memleketlerine çakmaları için vesile olalım. Bizim hizmete ihtiyacımız var. Burayı gelin görün iyi ki yapmışım diyeceksiniz.”
(BA-BA-S) GAZİ KARS / SELİM  (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber