Köy hizmetlerinden Memnun musunuz?

28 Nisan 2015
0 Haber Yorum

Köy hizmetlerinden Memnun musunuz?

ARPAÇAY KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI
Kars Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2015 yılı Nisan ayı olağan genel kurul toplantısı Kaymakam Faruk Erdem’in başkanlığında Arpaçay Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda yapıldı.
Toplantıya il genel meclisi üyeleri ve köy muhtarlarının yanı sıra ilçe şantiye şefi ve ilçemizde görevli olan yol ve su işlerinden sorumlu mühendisler de katılarak yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşını müteakiben toplantı, Birlik Müdürü Umut Solmaz’ın meclis üyelerine 2014 yılı Kesin Hesabıyla ilgili bilgi vermesinin ardından 2014 yılı gelir ve gider hesaplarının mecliste katılanların oy birliği ile ibra edilmesiyle başladı.
Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra yıllar bazında son 3 yıl içerisinde gerçekleştirilen yatırımlar ve önümüzdeki yıl planlanan yatırımlar hakkında meclis üyelerine sunum yapıldı. Görev süreleri dolan Birlik encümen üyeliği için de seçim yapılırken muhtarların yaptığı gizli oylama sonucu encümen üyeliğine aday olan muhtarlardan Küçük Çatma Köyü Muhtarı Mustafa Kaya ve Çanaksu Köyü Muhtarı Ünsal Ateş asıl; Tepeköy Muhtarı Yakup Aydın ise yedek üye olarak seçildi. Sonraki bölümde muhtarlar söz alarak yapılmasını istedikleri işleri ve memnun kalıp kalmadıkları hususları dile getirdi.
Toplantıda YATIRIM planları ve şantiye faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerine bilgilendirme yapan Kaymakam Faruk Erdem; 2015 yılı faaliyet ve çalışma programı hakkında Meclis Üyelerini detaylı olarak bilgilendirirken yapılan her yatırım hakkında meclise bilgi verdi. Kaymakam Erdem ayrıca Arpaçay’da bu yıl köylerde yapmayı planladıkları köy konağı ve taziye evleri için devlet-millet işbirliği içinde hazırladıkları planı muhtarlara sundu ve oylama sonucu köy muhtarlıklarının sağlayacağı katkı payları ile mayıs ayı içerisinde ihale yapmayı planladıklarını belirtti. Kaymakam Erdem, bundan sonraki süreçte de yapılacak her çalışmanın Arpaçay’a hayırlı olmasını dileyerek katılımcılara teşekkür etti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber