Kağızman’da göktaşını arıyorlar

29 Eylül 2017
0 Haber Yorum

Kağızman ilçesine bağlı Karabağ köyü, Akyayla ve Günindi yaylası civarlarına düştüğü iddia edilen göktaşını bulmak için vatandaşlar bölgede arama


Kağızman ilçesine bağlı Karabağ köyü, Akyayla ve Günindi yaylası civarlarına düştüğü iddia edilen göktaşını bulmak için vatandaşlar bölgede arama
yapıyor.
Göktaşı Kağızman’da büyük merak uyandırdı. Köylüler araziye gidip gelirken bölgede arama yapmayı da ihmal etmiyor. Günlerdir konuşulan göktaşına ulaşmak için soğuk ve rüzgarlı havaya bile aldırmayan vatandaşlardan bazıları merak için bazıları da para kazanma umuduyla arama yaptıklarını söylediler.
Akyayla Köyü Muhtarı Hamza Altay, “Akşam namazı olmadan bir ses geldi. Traktörü kynak yapıyordukm. Uçak sandım. Millet göktaşı dedi. Karakol beni aradı ben öyle bir şey görmedim dedim. Polis aradı göktayı mı düştü diye sordu. Böyle olunca kafam karıştı. Sonra Digor tarafında görüldüğü söylendi. Düytüğünü kimse görmemiş” dedi.
Çobanlardan Şamil Yayla da yayladı hayvan otlattıklarını söyleyerek, “Önce çak düşüyor sandık. Göktaşının düştüğünü duyduk sonra aramaya başladık. Ama bulamadık. Halen arıyoruz.” diye konuştu.
Gazeteci Ali Çelik ise, “Daha önce bize helikopter düştü iddiası geldi. Bizde bölgeye geldik. Sonra göktayı olduğu söylendi. Köylülerle birlikte çok aradık şu ana kadar bir şey bulamadık. Farklı bölgeye düştüğü yönünde de iddialar var.” dedi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber