Kağızman Özel idare ekipleri 4 hastayı kurtardı,

30 Ocak 2017
0 Haber Yorum

Özel İdare ve Karayolları ekiplerinin yoğun çabasıyla kapalı yolların açılarak ulaşıldığı Kars’ın Kağızman ilçesinde 4 acil hasta sağ-salim şekilde hastaneye yetiştirildi.


 UMKE, AFAD, 112, Özel İdare ve Karayolları ekiplerinin yoğun çabasıyla kapalı yolların açılarak ulaşıldığı Kars’ın Kağızman ilçesinde 4 acil hasta sağ-salim şekilde hastaneye yetiştirildi.
Kağızman Çengilli köyünden 1 yaşındaki Samet Özkan’nın yüksek ateş ve ishal, 60 yaşında Ali Oral’ın KOAH, 65 yaşındaki Celal Oral’in genel durum bozukluğu ve 38 yaşındaki Zeynep Oral isimli hastanın üst solunum yolu enfeksiyon şikayetleri ile 112’ye ihbarda bulunuldu.
Yoğun tipi nedeni ile köy yolunun kapalı olması nedeniyle hastalara ulaşmak için İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı UMKE ve 112 ekipleri, AFAD, İl Özel İdare ve Karayolları ekipleri alarma geçti. Operasyona 1 tam paletli ambulans, 1 yarım paletli ambulans, 1 kar kızağı, 1 kara ambulansı katılırken, toplam 9 UMKE ve 112 personeli, 1 AFAD aracı ve 5 AFAD  personeli ise özel idare ve karayolları personelleri görev aldı.
Görüş mesafesinin güçlükle sağlandığı yoğun kar ve tipiye kaşı ekiplerin müdahalesi sonucunda hastalara saat: 24.00’de ulaşıldı. UMKE ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra hastalar saat: 01.30’da Kağızman Devlet Hastanesi’ne nakledildi.
Hastaların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, hasta yakınları da ekiplere gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.
(AÇ-BA-S) GAZİ KARS / KAĞIZMAN (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – ALİ ÇELİKYorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber