sanalbasin.com üyesidir

İstiklal Marşını Güzel Okumak İçin Kıyasıya Yarıştılar

12 Mart 2015
0 Haber Yorum

İstiklal Marşını Güzel Okumak İçin Kıyasıya Yarıştılar
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Susuz ilçesi 100.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu(100.Yıl YBO) tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 94 üncü yıl dönümü dolayısıyla en iyi okuma yarışması düzenlendi
Yarışmaya Öğretmenler Kurulu kararı gereğince okulun bütün öğrencileri istiklal marşının tamamını ezberleyerek katıldı. Her sınıftan elemeler yapılarak seçilen İstiklal Marşını en güzel okuyan 27 öğrenci Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen yarışmada kıyasıya yarıştılar.
Öğrenciler yarışmada jüri üyeleri tarafından kelimeleri doğru telaffuz etme, vurgu ve tonlama, sahne kullanımı, jest ve mimik kullanımı, ezber gücü ve şiire duygu katma kriterleri üzerinden değerlendirildi.
Okul Müdürü Rıza Uray ödül töreninde yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümünde her yıl organize ettikleri İstiklal Marşını en güzel okuma yarışması ile amaçlarının, öğrencilerin milli duygularını geliştirmek, Vatan ve bayrak sevgisini yaşatmak olduğunu vurguladı. Yarışmaya katılan okulun bütün öğrencilerine teşekkür eden Uray “İstiklal Marşı, Türk milleti için 1921’den bu yana yüksek bir moral ve güç kaynağı olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Tam 94 yıl önce Mehmet Akif Ersoy duygu ve heyecanını mısralara dökerken düzenlenen yarışmaya katılmış ve bu yüce marş bizim milli marşımız olarak kabul edilmiştir. İstiklal Marşı, ülkemizin bağımsızlığının, Türk milletinin kahramanlığının ve milli mücadelenin bir sembolüdür. Milli marşımızı anlamak ülkemizin değerini de anlamak demektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır. Bu, gençliğimizin doğru şekillenmesi ve doğru yetişmesi ile mümkün olacaktır. İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un tabiriyle ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
Okul yönetimince okulun bütün öğrencileri için hazırlanan ödüller Okul müdürü Rıza Uray, Müdür Yardımcıları Selçuk Tan, Demet Özer ve öğretmenler tarafından dağıtıldı. Dereceye giren öğrencilerle idareci ve öğretmenlerin hatıra fotoğrafı çektirmesiyle program sona erdi.
(RU-BA-S) GAZİ KARS / SUSUZ (KHA) 


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber