sanalbasin.com üyesidir

Hocalı’da Hayatını Kaybedenler Anıldı

25 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Ardahan Üniversitesi Tarih Topluğu tarafından düzenlenen program ile Hocalı katliamında hayatını kaybedenler anıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Ardahan Üniversitesi Tarih Topluğu tarafından düzenlenen program ile Hocalı katliamında hayatını kaybedenler anıldı. “Hocalı” Yüzyılın Soykırımı isimli program, 25 Şubat 2016 tarihi Perşembe günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Saat 13.30’dan itibaren başlayan programda Kars Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. İlkin Guliyev ‘Karabağ’ın İşgaline Giden Yol: Hocalı Katliamı’ isimli bir konferans verdi. Ayrıca programda Hocalı Katliamı’nı anlatan belgesel gösterimi ile ARÜ öğrencileri tarafından hazırlanan şiir ve müzik dinletisi sunuldu.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programa, İİBF Dekanı Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alper Karadağ, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rövşen Guliyev ile akademik ve idari personeller katıldı.
Programın açış konuşması İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Suat Vural tarafından yapıldı. Vural konuşmasında Doç. Dr. İlkin Guliyev hakkında bilgiler verdi. Vural’ın konuşmasının ardından sözü Doç. Dr. İlkin Guliyev aldı. Ermeniler tarafından Azerbaycan’da çok büyük katliamların yapıldığını ifade eden Doç. Dr. Guliyev, bu katliamların en büyüğünün ise Hocalı’da yapıldığını belirtti. Hocalı’nın stratejik bir noktada yer aldığını belirten Doç. Dr. Guliyev sözlerine şöyle devam etti, “ Ermenilerin, Hocalıyı seçmesi tesadüf değildir. Ermenilerin amacı bir yandan Dağlık-Karabağ’daki Azerbaycanlıları mahvetmek, diğer yandan ise özel bir stratejik alanda yer alan Hocalıyı Azerbaycan haritasından silmekti.” Programın sonunda İİBF Dekanı Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş tarafından Doç. Dr. Guliyev’e teşekkür belgesi takdim edildi.
kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber