sanalbasin.com üyesidir

Gönüllüler gönüllere dokundu

19 Şubat 2014
0 Haber Yorum

Gönüllüler gönüllere dokundu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ardahan Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü “Spor Yolu İle Sosyal Uyum Projesi” kapsamında Türkiye'nin birçok farklı bölge ve üniversitelerinden Ardahan’a gelen 13 gönüllü öğrenci, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ı makamında ziyaret etti. Ayrıca gençler, Ardahan’daki çeşitli köy okullarında eğitim ve öğretim gören kardeşleriyle bir araya geldi.
GÖNÜLLÜ GENÇLER, ARDAHAN’DAKİ KARDEŞLERİYLE BULUŞTU
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “10 Gönüllü Gün ve 1000 Gönüllü Genç” projesi kapsamında yurdun dört bir yanından yola çıkan gençlerin bu sefer ki durağı Ardahan oldu. Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki eğitim sistemi ile ilgili eksiklikleri ve ihtiyaçları rapor haline getirerek analiz etmeye devam eden 13 gönüllü genç, bu çerçevede Ardahan’da bir araya geldikleri kardeşlerinin taleplerini not etti.
GÖNÜLLÜ GENÇLER, REKTÖR PROF. DR. KORKMAZ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Okullardaki temaslarının ardından Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ı makamında ziyaret eden gönüllü gençler, proje kapsamında yaptıkları çalışmaları anlattı. Ardahan’la ilgili duygu ve düşüncelerini Rektör Prof. Dr. Korkmaz’la paylaşan gençlerden biri olan Aykut Ulgar, “Aslen Ardahanlıyım. Fakat hayatım boyunca Ardahan’ı hiç görmemiştim. Bu proje sayesinde memleketimi görme ve kardeşlerimizle bir araya gelme fırsatımız oldu. Bu nedenle diğer yerlerde olduğu gibi Ardahan’da çok güzel anlara tanıklık ettik. Ayrıca projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
REKTÖR PROF. DR. KORKMAZ: ARDAHAN’A GELEN ÖĞRENCİLER GÖNÜLLERE DOKUNDU
Türkiye’nin dört bir yanından Ardahan’a gelen gençlere teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Korkmaz ise, “Siz gelen değerli öğrenciler, buradaki gönüllerle bir olmakla beraber gönüllere de dokunuyorsunuz’’ diyerek, yapılan bu tür çalışmaların ülkemizin geleceği açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.
GENÇLERİN ARDAHAN PROGRAMI
Gönüllü gençler, Çıldır Gölü ve Şeytan Kalesi’ni gezecek ve Şehitlik ziyaretinde bulunacak. Ayrıca gençler, Yalnız Çam’da kayak programı başta olmak üzere, üniversitedeki diğer sportif faaliyetlere katılacak.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber