sanalbasin.com üyesidir

Fotoğraf Yarışmasında Iğdır Türkiye birincisi oldu

31 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa Fotoğraf Yarışması'nın Türkiye Dereceleri Belli Oldu Türkiye birincisi; Iğdır ilinden Yasincan İPEKÇİ oldu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ve Expo 2016 Antalya Ajansının işbirliği ile Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi organizasyonun tanıtımını kırsal alana kadar duyurabilmek için kadın çiftçilerimizin çocuklarının katılımı ile 81 ilimizde "Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa" projesi kapsamında bir Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir. 

Bu yarışma ile çocuklarımıza doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamak, çiçeklerin kültür mirasını olduğunu, onların biyolojik hayata değer kattığını öğretmek,  tarımın insan yaşamındaki önemini küçük yaşlardan itibaren fark ettirebilmek, Türkiye'nin sahip olduğu bitkisel zenginliğin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden sevdikleri çiçekleri, yaşadıkları doğayı görebilmek amaçlanmıştır.
Uygulanan proje kapsamındaki yarışma sonucunda her ilde birinci seçilen fotoğraf sahibi çocuklar 1'er adet Dijital Fotoğraf Makinesi ile ödüllendirilmiştir. İllerimizden gelen il birincisi fotoğraflar jürimiz tarafından değerlendirilmiş olup Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsü fotoğraflar belirlenmiştir.  Türkiye birincisi seçilen fotoğrafın sahibi çocuğumuz 1 adet Laptop, ikincisi Tablet PC ve kılıf, üçüncüsü Tablet PC ile ödüllendirilecektir. Dereceye giren çocukların, kadın çiftçi olan anneleriyle birlikte Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi'nin açılışına katılımları sağlanacak ve ödülleri teslim edilecektir.
"Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa Fotoğraf Yarışması'nda" Türkiye derecesine girenler; 
Türkiye birincisi; Iğdır ilinden Yasincan İPEKÇİ
Türkiye ikincisi; Bolu ilinden  Çetin SOLUN
Türkiye üçüncüsü; Adana ilinden Aleyna BOZOL
olmuştur.
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber