Erçetin Altay: Hocalı’da yaşananlar tam bir vahşettir

27 Şubat 2015
0 Haber Yorum

Erçetin Altay: Hocalı’da yaşananlar tam bir vahşettir

Kars Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Hocalı katliamının 23. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ermenilerin 1915-20 yılları arasında uyguladıkları vahşeti 1992’de bir kez daha uygulamışlardır. Hocalı’da savunmasız insanları şehit etmişlerdir. Bugün Ermeni zulmünden kaçan binlerce Azerbaycan Türk’ü zor durumdadır” dedi.
Ermenilerin, Hocalı’da yapmış olduğu vahşice soykırım aslında hür dünyanın insanlığın utanç günüdür diyen Altay, “Her fırsatta Türk düşmanlığı yapan Ermeniler 26 Şubat 1992 yılında da düşmanlıklarını bir kere daha göstermiş hür dünyanın gözü önünde Türk katliamı yapmıştır. Bu katliama da insan hakları dünya insanlığı seyirci kalmıştır.” şeklinde konuştu.
Altay şunları kaydetti: “Türk milleti hiç bir zaman Ermenileri katletmemiştir. sözde soykırım iddiaları iftira ve yalandan ibarettir. Bugün Hocalı’da, Karabağ’da binlerce insanı kadın, çoluk-çocuk demeden katliam yapan Ermenilerin dedeleri, babaları geçmişte de Kars, Iğdır ve çevresinde binlerce insanı diri diri damlara doldurup yakmışlardır. Ermenilerin yapmış olduğu bu vahşeti kınıyor, Hocalı şehitlerini bir kez daha rahmetle anıyoruz”
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber