sanalbasin.com üyesidir

Engellilere “Erdem”li ziyaret!

05 Aralık 2014
0 Haber Yorum

Engellilere “Erdem”li ziyaret!
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET
Kars Arpaçay Kaymakam Faruk Erdem; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçe merkezi ve köylerimizde yaşayan bazı engelli vatandaşları ziyaret etti. Vakıf Müdür Vekili Sinan Kurtbaş’ın eşlik ettiği ziyaretlerde engelliler çeşitli hediyelerle evlerinde ziyaret edildi.
Sabah erken saatlerde başlayan ziyaretlerde evlerinde Kaymakam Erdem’i gören engelliler ve yakınları oldukça mutlu olurken, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ziyaretlerin gerçekleştirildiği kendilerine söylendi. Engelliler; kendi talep, istek ve sorunlarını Kaymakam Erdem’e iletirken yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Ziyaretlerde çok çeşitli talepler gelirken, Kaymakam Erdem, tüm isteklerin en geç önümüzdeki hafta içine kadar yerine getirileceği sözünü verdi.
Yapılan ziyaretlerle ilgili olarak Kaymakam Faruk Erdem; “6 ay önce yaptığımız çalışmalarla ilçemizin engelli haritasını çıkarttık ve şu an mahalle ve köy bazında hepsinin evlerini biliyoruz. Sosyal devlet her zaman sıcak yüzünü hissettiriyor ve yardımlarda engellilerimize yönelik olarak pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Onlardan gelen taleplerin hemen hepsini olumlu sonuçlandırıyoruz. Bu gün vesilesiyle de temsili olarak köy ve mahallerde yaşayan engellileri ziyaret ettik. Arkadaşlarımız da zaman zaman kendilerini ziyaret ediyorlar. İhtiyaç olması durumunda talepleri öncelikli olarak karşılanıyor. Engelli olmak kişinin kendi istek ve tercihleri dışında olduğu için engellilerimizin yaşamış oldukları sorunlar aslında tüm insanlığın ortak sorunları. Biz elimizden geldiğince engellilerin ve ailelerinin yanında olacağız. Zaman zaman ulaştığımız hayırseverler de onlara yardımcı oluyorlar. Devletimiz de bu manada her zaman onların yanında. Bu vesileyle tüm engellilerimize sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.” ifadelerini kullandı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber