sanalbasin.com üyesidir

Başarılı öğrencilere ödül: Çanakkale gezisi

26 Nisan 2014
0 Haber Yorum

Başarılı öğrencilere ödül: Çanakkale gezisi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

KARS İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI
Sekretaryasını Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün yürüttüğü, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Kars Valiliği Kar Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Hakan Alkan başkanlığında yapıldı.
Toplantıya kurul temsilcileri; Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü  Yusuf Bulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  V. Yılmaz Karadağ, Kafkas Üniversitesi SBKY Bölümü Öğretim Üyesi  Yrd. Doç.Dr. Yüksel Koçak, İl Milli Eğitim  Müdürü Yıldırım Alkış, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü V. Nesim Uzunget, TİSK-Türkiye İşveren Sendikaları Konf. Temsilcisi Turan Aslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Fahri Ötegen, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkan V. Yavuz Yıldırım, TÜRK-İŞ Türkiye İşçi Sendikaları Konf. Temsilcisi Çimse İş Sen. Yusuf Erdoğdu , HAK-İŞ Hak İşçi Sendikaları Konf. Temsilcisi Mürsel Aslan,Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi  Şerife Sıttıka Ertaş, Serhat Kalkınma Ajans Genel Sekreteri V. Mehmet Özdoğan, İl Ticaret Müdür V. Hava Arat, Gümrük Müdür V. Bilgen Oruç, Kars KOSGEP Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Işık, Kars Organize Sanayi Bölge Müdürü Filiz Çalış Bahtiyaroğlu 
Karslı Girişimci Kadınlar Dernek Başka Vekili katıldı.
Toplantı sonunda aşağıdaki gündem maddeleri konuşulup karara bağlandı
1-Açılış Konuşması Toplantı Başkanı Sayın Vali Yardımcısı Hakan Alkan tarafından yapıldı.
2-Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 23/01/2013 tarihinde İl İstihdam ve Mesleki   Eğitim Kurulu Toplantılarında alınan kararlar doğrultusunda İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen işgücü uyum programları hakkında Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yusuf BULUT tarafından bilgi sunumu yapıldı.
3-Yıllık Eğitim Planında yer almayan İç Giyim Konfeksiyon Makinecisi mesleğinde Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne  istihdam garantili kurs başvurusu bulunduğundan söz konusu mesleğin yıllık Eğitim Planına dahil edilmesi hususunun İ.İ.M.E.K. Kurul gündemine alınıp karara bağlandı.
4-Küçük işletmelere bina konusunda ve yeni iş kurma konularında destek vermek ve yardım etmek, Başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, İşletmenin büyüme ve hayatta kalma fırsatlarını artırmak, Yeni iş ve istihdam olanakları oluşturmak, Yerel kaynakları yeni ve/veya farklı işletmelere yöneltmek, Girişimciliği özendirmek, Güvenli bir iş ortamı sağlamak,  Rekabetçi ortamı sağlamak, Bölgesel ve yerel gelişimi hızlandırmak ve bu konulara katkıda bulunmak, amacıyla İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) kurulması hususunun ilimiz açısından değerlendirilmesi hususunun görüşülmesi için  İ.İ.M.E.K. Kurul gündemine alınıp görüşüldü
5-Ticaret Meslek Lisesinde Bankacılık ve Sigortacılık dalının açılması hususunun İ.İ.M.E.K. Kurul gündemine alınıp görüşüldü
6-2013 yılında yapılan “Yoğun göç veren illerde göçün engellenmesi amacıyla Aktif İşgücü Piyasası Programları kapsamında mesleki eğitim faaliyetlerinin ve Çalışma ve İş Kurumu diğer faaliyetleri çerçevesinde yapılabilecekleri yaygınlaştırılması için neler yapılabilir.” konusunda oluşturulan Komisyonca hazırlanan raporda işverenlerin nitelikli iş gücü ihtiyacı tespit edildiğinden hareketle; İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulları Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 11. maddesinin (ç) fıkrasına göre Serhat Kalkınma Ajansının Mayıs ayında açacağı “Doğrudan Faaliyet Destekli Program’ın ilde faaliyet gösteren Meslek Liselerinden birinin başvuruda bulunarak  Mesleki ve Teknik Eğitim programlarının işgücü piyasası ihtiyaçlarının hangi oranda karşıladığının araştırılması ve bu konuda getirilecek  görüş ve önerilen tespit  edilerek  modülerde yapılacak güncellemelerin  İ.İ.M.E.K. Kurul gündemine alınıp görüşüldü.
7-Özel Politikalar kapsamında açılması planlanan ‘’Sürü Yönetimi’’ ve Engellilere yönelik ‘’Büro   Memuru’’ Mesleği kurslarının Yıllık Eğitim Planına alındı.
8-İşgücü Piyasa Araştırması kapsamında  Kars genelinde 12 Mayıs-27 Haziran 2014 tarihleri arasında 10+ işyerleri ziyaret edileceğinin duyuruldu ve görüş ve  önerilerinin  alındı.
9- Kurul Üyelerinin Dilek ve temenniler alındı
(RU-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber