sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay’dan haber turu

30 Ocak 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay’dan haber turu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

ARPAÇAY KAYMAKAMININ TATİL ÖNERİSİ
Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem ve Mili Eğitim Müdürü Hayrettin Karakuzu 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı 1. Döneminin sona ermesi nedeniyle Atatürk İlkokulunun düzenlediği karne törenine katıldı. Karne töreninde Kaymakam tarafından her sınıfın birer şubesinin öğrencilerine karne verilirken çocukların son derece heyecanlı ve meraklı oldukları gözlerden kaçmadı. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği törende, karnesini almaya gelemeyen bir öğrencimizin karnesini almak için gelen velimize, çocuğunun karnesi teslim edilirken neşeli dakikalar yaşandı.
Karne töreninde miniklerimiz ile bir süre sohbet ettikten sonra, kısa bir konuşma yapan Kaymakam Erdem; tatilin iyi değerlendirilmesi gerektiğini, sadece ders çalışarak ya da sadece tatil yapılarak geçirilmemesi gerektiğini, çalışmanın ve oyunun iyi ayarlanması gerektiğini ifade ettikten sonra, karne töreninden önce minik öğrencilere çeşitli sorular yöneltti. Öğrencilerden tatil döneminde kitap okumalarını ancak tatilinde dolu dolu geçmesi için oyun ve eğlencenin ihmal edilmemesi sözünü aldı. Kaymakam Erdem, sağlıklı bir dinlenme sürecinden sonra 2. döneme başlamaları gerektiğini belirtti.
Alenin gözbebeği olan çocuklara layık olduğu değeri kazandırma çabası anlamına gelen eğitim hizmetlerinin önemine değinen Erdem; karnedeki not durumları göz önüne alınmaksızın, bütün öğrencilerin ayrı birer değer olduğunu söyledi. Erdem, Ülkemiz ve ilçenin ihtiyaç duyduğu eğitimli bireylerin yetiştirilebilmesi amacıyla çalışan değerli öğretmenlere, bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren öğrencilere ve velilerine teşekkür edip, yeni dönemde başarılar diledi.
SURİYELİ ÇOCUKLARIN SANA İHTİYACI VAR
Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarının organizasyonuyla, Suriye’deki savaşta mağdur olan çocuklara yardım amaçlı başlatılan “Sana İhtiyacım Var” kampanyasını Arpaçay Kaymakamlığı da destekliyor. Siz de bağış yaparak destek olabilir ya da birilerinin bağış yapmasını sağlayabilirsiniz. Geç olmadan lütfen!
http://www.sanaihtiyacimvar.org/
SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN VAR MISIN?
Yanı başımızda bir çocuk aç, bir çocuk üşüyor, bir çocuk ağlıyor… Suriye’de acı, Suriye’de kan, Suriye’de gözyaşı…
Suriyeli bir çocuk, sana sesleniyor; “yaşamak istiyorum” diyor!
Onun için yaşamak demek; belki kışın ayazında üşümemek, belki de sadece bir lokma ekmek.
Suriyeli bir çocuk, sana sesleniyor; “sana ihtiyacım var” diyor!
Şimdi o çocuğu düşün ve cevap ver; var mısın?
Türkiye, komşusunun acısına kayıtsız kalmıyor. Suriye’deki iç karışıklıkların mağduru binlerce çocuğa, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu İnsani Yardım Platformu, “Sana İhtiyacım Var Kampanyası” ile elini uzatıyor.
Bu, insani değerlerin ortaklığı; bu, yardımsever halkımıza toplu bir çağrı...
Gelin siz de bu sese kulak verin. Gelin siz de iyilik hareketimize destek verin!
15 TL’lik bağışınız, bir battaniyeye dönüşsün. Suriyeli bir çocuğu soğuktan korusun.
50 TL’lik bağışınız, bir çuval una dönüşsün. Suriyeli bir çocuğu doyursun.
Minik yüreklerdeki korkuyu, merhametimizle silelim. Umutların üzerini kaplayan buzları, sevgimizle eritelim.
Birlikte haykıralım;
Merak etme çocuk, ben varım!
http://www.youtube.com/watch?v=aTXkh-caWAg
ADAYLARA YÖNELİK SEÇİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Arpaçay Kaymakamlığı tarafından İlçe Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda belediye başkanlığı ve muhtar adaylarına yönelik ‘‘Mahalli İdareler Genel Seçimleri Bilgilendirme Toplantısı’’ yapıldı. Mevcut görev yapanların yanısıra adayların da katılımıyla son derece kalabalık bir katılımın gerçekleştiği toplantı, Kaymakam Erdem başkanlığında, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Bülent Çırağ, İlçe Emniyet Amiri Erkan Sönmez, Koçköy Belde Belediye Başkanı Esat Aydın, Mahalle ve Köy Muhtarları ve 30 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanı ve muhtar adayı olan vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.
Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Faruk Erdem, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi yaklaşırken herkesin sorumluluklarının farkında olması gerektiğini söyledi. Erdem, mevcut huzur ve güven ortamını bozacak söz ve eylemlerden kaçınılması gerektiğini de ifade ederek, bu konuda güvenlik güçlerine her türlü desteğin sağlanarak, yardımcı olunmasını ve güvenlik güçlerimizin de bu dönemde daha aktif ve özenli çalışmasını istedi. Erdem, demokrasinin olmazsa olmazı olan seçimlerin yapılacağı dönemlerde, ister istemez meydana gelebilecek olumsuz durumlarda, herkesin sağduyu ile hareket etmesini dile getirirken, mevzuat ve seçim kanunu çerçevesinde çalışmaların yürütülmesi gerektiğini belirtti.
Seçim dönemi yasakları, yapılacaklar, propaganda dönemi, seçim suçları ve diğer işlemlerle ilgili İlçe Emniyet Amirliğince hazırlanan Seçim Mevzuatı hakkındaki sunum, Başkomiser Erkan Sönmez tarafından yapıldı. Seçim Mevzuatı ile ilgili yapılan sunumun son bölümünde ise soru-cevap yoluyla vatandaşların istekleri gündeme getirildi. Toplantının son bölümünde ise Kaymakam Erdem, son seçim döneminde seçilen ve yaklaşık 5 yıldır belediye başkanları ile mahalle ve köylerimizde muhtarlık görevini yürüten muhtarlara teşekkür ederek, Kaymakamlıkça hazırlanan plaketlerini takdim etti.
Programın sonunda ise tüm katılımcılarla birlikte toplu fotoğraf çekimi ile toplantı sona erdi.
Bu fotoğraf karesinde yer alan birlik ve beraberliğin seçim dönemi ve sonrasında da bozulmaması temennilerimizle, tüm katılımcılara teşekkür edildi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber