sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay Kaymakamı Yeni Hastane İnşaatında İncelemede Bulundu

08 Aralık 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay Kaymakamı Yeni Hastane İnşaatında İncelemede Bulundu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, ilçe merkezinde yapımı son aşamaya gelen 10 yataklı entegre devlet hastanesinde incelemelerde bulundu. İncelemede kendisine Sağlık Grup Başkanı Dr. Sinem Aslan ve hastane inşaatı müteahhidi hazır bulunurken yapılan imalatlar ve inşaatın son durumu hakkında bilgi alındı. Yapımı tamamlanıp faaliyete geçince yatılı hasta kabul edecek olan hastanede; aile hekimliği birimi ve toplum sağlığı birimleri de hastane içerisinde hizmet verecek. Bu yılın sonuna kadar ince işçilikleri tamamlanacak olan hastanemizin yeni yılla hizmete geçmesi planlanıyor.
Kaymakam Faruk Erdem; yakın zamanda hizmete açılacak olan hastanemizin ilçenin sağlık sorunlarının tamamına yakınını çözecek nitelikte olacağını belirterek vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacağını ifade etti. Ayrıca mevcut Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinin ihtiyaçları karşılamada yetersiz kaldığını, bina ve alan olarak yetersiz olan bu alanların eski olduğundan dolayı tadilat kabul etmediğini, yeni hastane ile ilçedeki tüm sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde hayat geçirileceğini söyledi.
Kaymakam Erdem "Mevcut TSM ve ASM'de uzman doktorumuz ya da branş doktorumuz olmadığından köy ve ilçeden gelen vatandaşlarımız doktor ihtiyacı için Kars'a gitmek zorunda kalıyordu. Bu da masraf ve zaman kaybına yol açıyordu. Ayrıca acil vakalarda ve Kars'a sevklerde de sıkıntı yaşanabiliyordu. Hastane faaliyete geçince tüm bu sorunlar inşallah giderilecek. Devletimizin sağlık alanında yaptığı yatırımlarda ilçemiz de hak ettiği hastaneye kavuşmuş olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." dedi
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber