sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay Göldalı Köylülerinin Kaz Gecesi

27 Ocak 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay Göldalı Köylülerinin Kaz Gecesi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

-GÖLDALI KÖYÜ DAYANIŞMA GECESİNDE GÖLDALILI ADAY ADAYLARINA BÜYÜK DESTEK
-GÖLDALI KÖYÜ GECESİNDE ENSAR ÖĞÜT SÖZ VERDİ
İstanbul Taşdelen’de bulunan Kars Arpaçay Göldalı Köyü 15. düzenlediği Dayanışma Gecesinde bir kez daha köylülerini ve hemşerilerini bir araya getirdi. Siyasi Atmosferinde etkili olduğu gecede Göldalı Köylüleri  çoşku  dolu bir gece yaşadılar.
CHP Milletvekili Ensar Öğüt : Size söz veriyorum köyünüzün sorunlarıyla ilgileneceğim
CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt yaptığı konuşmada toplumların kültürleri ile var olduğunu Terekeme kültürünün ve konuşmalarımızda Terekeme Lehçesinin yaşatılması gerektiğini söyledi. Ensar Öğut, ayrıca köylerimizde ev yapıp oraları boş bırakmamak gerektiğini de ifade etti. Göldalı Köylülerinden Yeter Koçkaroğlu  milletvekili Ensar Öğüt’e köylerine hizmet gitmediğini geçen yıl köye gittiğinde köyün durumunu görünce oturup ağladığını söyledi. Ensar Öğüt Yeter Koçkaroğlu’na dönerek “Size söz veriyorum sizin köyünüz ile ilgili sorunları tespit edeceğim, soru önergesi vereceğim. Dernek başkanına da göndereceğim” diyerek duyarlılığını gösterdi.
GECEDE GÖLDALILI  BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI KÖYLÜLERİNDEN BÜYÜK DESTEK VE İLGİ GÖRDÜ.
Göldalı Köyü Doğumlu olup  Çekmeköy CHP  Belediye Meclis Üyesi  aday adayı emekli öğretmen Medet Karakaya,   Çekmeköy AK parti Belediye Meclis Üyesi  aday adayı İşadamı Yunus Görken ,   Çayırova   CHP Belediye Meclis Üyesi aday adayı işadamı Oruç Gökbulak, Darıca AK Parti Belediye Meclis Üyesi aday adayı Faruk Şahin köylülerinden büyük destek ve ilgi gördü.
Gecede alkışlarla sahneye alınarak takdim edilen aday adayları ele ele tutup ellerini kaldırarak birlik mesajı verirken köylülerinin destek ve takdirini kazandılar.
Bilindiği gibi Göldalı köylüleri Çekmeköy , Çayırova ve Darıca’da  yoğun bir seçmen kitlesine sahip olup hem köylülerini hem de Kars Ardahan Iğdırlı hemşerilerini kendi seçim çevrelerindeki belediyelerde Meclis Üyesi olarak temsil etmek istiyorlar ve bunun için aday oldular.
GECEYE SİYASİ PARTİLER DE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİLER
Gecede Dernek Başkanı Rıfat Karakaya’nın açılış konuşmasından sonra CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy MHP Belediye Başkan Adayı Öztürk Balcı, Sancaktepe CHP Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, Çekmeköy CHP Belediye Başkan Aday Adayı Atalay Altundaş, Avcılar CHP Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Küpeli birer konuşma yaptı.
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Karslı’ların misafirperverliğine müteşekkirim
Karslı’ların misafirperverliği, dostluğu, kardeşliği her zaman bizim katımızda itibar gördü. Bugün burada da aynı misafirperverliği görüyorum, sizlere müteşekkirim, rabbim bizi sizlere hizmetkar ettiği için rabbime şükrediyor, sizlere Allah razı olsun diyorum. Beşyıl önce bugün yaptığımız hizmetleri hayal edemezdik. Allah izin verirse 2015 Eylül ayında Taşdelen’den metro ile Taksime, Yeşilköye, Kartal’a kısa zamanda ulaşabileceksiniz.
Avcılar CHP Belediye Başkan Aday Adayı Musafa Küpeli Siyasette Türkiye’nin bize ihtiyacı var. Herkes kendi partisine üye olup siyasette söz sahibi olsun
Türkiye’nin bize(KAI) ihtiyacı var . Herkes kendi partisine üye olup  siyaset yapmalıdır. 1989’da derneklerimiz başarmıştır. Esentyurt’ta, Beykoz’da Çekmeköy’de (O zamanki adı Sultançitliği)kazanmışız. O günden bugüne yerimizde saymışız.  Burada eğer bizim meclis üyemiz başkan yardımcısı yapılmıyorsa siz suçlusunuz. Çünkü partilerde siyaset yapanlar, üye sayısı, deleğe sayısı az. Burada hemşerilerimiz adaydır onları destekleyelim.
Çekmeköy MHP Belediye başkan adayı Öztürk Balcı : Burada siyasi konuşma yapmayacağım hemşerilerim olarak beni ve ailemi zaten yakından tanıyorsunuz, tercihinizi gönlünüzden geçtiği gibi yapmanızı diliyorum.
Sancaktepe CHP Belediye Başkan Adayı Özgen Nama Sancaktepe’de Cumhuriyet Halk Partisi aday gösterdi.CHP üstüne düşeni yaptı şimdi ailemin üstüne düşeni yapmasını istiyorum
Sevgili ailem diye başlamak istiyorum sizler benim ailemsiniz. Sizlerin desteğini bekliyorum. Ben sizin bir kardeşiniz, bir evladınızım. Sancaktepe’de Cumhuriyet Halk Partisi aday gösterdi. CHP üstüne düşeni yaptı şimdi ailemin üstüne düşeni yapmasını istiyorum.
Çekmeköy CHP Belediye Başkan Aday Adayı Atalay Altundaş Geçmişten beni tanıyorsunuz, gelecekte bunun teminatıdır.
Sizler beni geçmişten tanıyorsunuz. Çıldır’lıyım. Yurtdılında görev yaptıktan sonra Ümraniye’ye gelip şube müdürü olarak 7 yıla yakın görev yaptım. Yaptıklarım gelecekte yapacaklarımın teminatıdır. Şimdi birlik beraberlik zamanı. Bizde bize kurban elde bize kurban. Siyasi polemiğe girmek istemiyorum her fikre saygı duyuyorum.
Dernek başkanı Rıfat Karakaya 14 yıldır dernek başkanıyım. Derneğimiz bağış ve aidatlarla ayakta duruyor. Derneğimize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Köylülerimizden Meclis üyesi aday adayı olanlara başarılar diliyorum Şimdi kardeş payı iki CHP,2 AK Partili aday adaylarımızı buraya davet ediyorum Diyerek Göldalılı aday adaylarını tanıttı.
GÖLDALI SLAYT’I  YOĞUN DUYGU VE ÖZLEMLE  İZLENDİ
Gecede Burhan Görken’in hazırladığı, Göldalı köyü Kısır dağı ve Çıldır Gölü manzaralı doğa fotoğrafları, Göldalı köyü günlük yaşamından kareler ve Göldalı Köyü İstanbul Derneğinin Çıldır Göl Festivaline katılması ile ilgil fotoğraflardan oluşan slayt Burhan Yıldırım’ın Çıldırın Maralı Türküsü eşliğinde yoğun duygu ve özlemle izlendi. slayt alkışlarla son buldu.
Gece Aşık Maksut Koca, Aşık Fevzi Olgun, Aşık Ömer Duman, Sanatçı Zeynep Bulutlu Türküleri, davul-zurna eşliğinde halaylarla coşkulu bir şekilde devam etti.
Geceye çok sayıda seçkin davetli katıldı. CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Çekmeköy CHP İlçe Başkanı Murat Cirav, Çekmeköy MHP Belediye Başkan adayı Öztürk Balcı, Sancaktepe CHP Belediye Başkan adayı Özgen Nama, Çekmeköy CHP  Belediye Başkan aday adayı Atalay Altundaş,  Avcılar CHP Belediye başkan aday adayı Mustafa Küpeli, KAISİAD Başkanı Süreyya Cinik ve Yardımcısı, Ümraniye SGK müdürü Coşkun Bilgin, Siyasi Partilerin İlçe başkan ve yönetim Kurulu Üyeleri, Çekmeköy KAI Başkanı Önder Ulutaş ve yönetim Kurulu, Ardahan İl Derneği Ümraniye Birim başkanı Muhtesim Sarıkaya, ALDSİAD  Başkanı  Kayabey Kaya, Belediye meclis üyesi aday adayları, DKM Medya Gazeteci Yusuf Şit, Siyasal Birikim Gazetesi,  Kocaeli Gazetesi,Köy dernek başkanları ve muhtar adayları ve çok sayıda davetli  geceye katıldı.
(BG-BA-S) İSTANBUL (KHA) - BURHAN GÖRKEN

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber