"Genç Nida Kur’an-ı Kerimi güzel Okuma yarışması"

20 Mart 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde Kars iline bağlı Anadolu İmam Hatip Liselerindeki kız öğrencileri arasında “Genç Ni•da Kur’an-ı Keri•mi• güzel Okuma yarışması” düzenlendi.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde Kars iline bağlı Anadolu İmam Hatip Liselerindeki kız öğrencileri arasında “Genç Ni•da Kur’an-ı Keri•mi• güzel Okuma yarışması” düzenlendi.Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü programı kapsamında Sarıkamış Anadolu İmam Hatip lisesinde düzenlenen yarışmaya Kars merkez ve ilçelerinden 7 Anadolu İmam Hatip Lisesi katıldı.
Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, millî Eğitim Bakanlığınca bu yarışmaların Türkiye genelinde düzenlendiğini söyledi.
 Yarışmanın öğrenciler arasında heyecan ve motivasyon oluşturduğunu belirten Yılmaz, “Burada kerim kitabımızın anlamının yanı sıra usulünde ve daha kulağa hoş gelecek şekilde icra edilmesini önemsiyoruz. Tabi burada memleketimizin, milletimizin din hizmetlerini yürütecek çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesini amaçlıyoruz ” dedi.
Yarışma Koordinatörü Sarıkamış Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Binali Koçoğlu’da, meselenin yarışmak değil, imam hatip liseli öğrencileri arasında bir heyecan ve rekabet oluşturulmasını sağlayarak Kuran-ı Kerim-i en doğru şekilde, güzel seda ile okunmasını teşvik etmek istediklerini belirtti.
Daha sonra yarışmaya katılan kız öğrenciler, Kur’an-ı Kerim okuyarak performanslarını sergiledi. Yarışmada Kur’an okumada Kağızman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Seda Çelik birinci, Arpaçay Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hazel Aydın ikinci, Sarıkamış Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ceyda Yıldız da üçüncü oldu.
Dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle yarışma programı sona erdi.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber