‘SARMAŞIK’la tam yol ileri…

10 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Başka Sinema Salonlarında 4 Aralık 2015 tarihinde gösterime giren SARMAŞIK filmi vizyon haftasında Kars Sinema Topluluğu tarafından da özel gösterimle seyredildi.

Tacettin DURMUŞ / KARS

Başka Sinema Salonlarında 4 Aralık 2015 tarihinde gösterime giren SARMAŞIK filmi vizyon haftasında Kars Sinema Topluluğu tarafından da özel gösterimle seyredildi.

Tek mekanda ‘denizin zamansızlığında’ çekilmiş filmde yer alan 6 karakterin de  sağlam oyunculukları ile akıcılığını korudu. Film biterken seyircilerin alkışlaması beğenildiğinin kanıtıydı adeta.

Gösterim sonrası yapılan değerlendirmelerde konu, görüntü ve müzik açısından son derece etkileyici bulunan filmin yönetmenine dair ‘genç ve daha yolun başında bir yönetmen için böylesine güçlü film çekmesi oldukça başarılı’ yorumlarında ortaklaşıldığı Tolga Karaçelik’e övgüler ön plana çıktı.

SARMAŞIK filmi son olarak geçtiğimiz Cumartesi günü açıklanan 52. Antalya Film Festivalinde en iyiler dalında da 4 ödül kazanmıştı.

SARMAŞIK, Antalya’nın dışında 22. Adana Film Festivalinde en iyi yönetmen, East End Film Festivali en iyi film ödüllerinin yanı sıra Sundance, Toronto dahil olmak üzere uluslar arası saygınlığı olan bir çok festivale seçilmişti.

Haftaya Çarşamba ‘AMY’

16 Aralık 2015 Çarşamba günü ise AMY adlı filmi yine vizyon yapım olmasının yanı sıra Başka Sinema seçkisi filmler arasında yer alıyor.

ABLUKA…

Topluluk, Emin Alper’in son filmi ABLUKA’yı 23 Aralık 2015 Çarşamba günü 19:30 seansında Yönetmenin katılımı ile seyredip,  söyleşecek.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber